Не спалюйте суху траву!

Дата: 11.05.2019 09:22

З початку весни мешканці міст і селищ виходять на природу: розпочинаються весняно-польові роботи в полі, на присадибних ділянках та городах. Люди їдуть подихати свіжим повітрям, поспілкуватися з друзями біля вогнища, помилуватися природою. Частиною подібного дозвілля стає вогнище, в якому спалюють торішнє листя, суху траву, дрібне сміття, а також смажать шашлики.
    Прикро тільки, що деякі громадяни нехтують правилами безпечної поведінки в навколишньому середовищі. Через їхню необачність під загрозою опиняються багатовікові дерева, рослини, гинуть звірі та комахи. Адже недбало кинутий недопалок цигарки, іскорка від погано залитого багаття, небезпечні пустощі з вогнем можуть стати причинами виникнення масштабних пожеж. Такі пожежі завдають шкоди навколишньому середовищу.

Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.
   Щоб не трапилося лиха, варто дотримуватись елементарних правил поведінки.
   Слід бути особливо обережним з вогнем:

• очищати місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля;
  • не розкладати багаття поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед сухого очерету;
  • не залишати вогнище без нагляду;
  • не залишати місць відпочинку, не переконавшись, що вогонь погашено.

Невеликі займання, які виникли, наприклад, в результаті викиду з вогнища жаринок, необхідно гасити негайно,заливаючи водою, засипаючи піском, землею, накриваючи брезентом, затоптуючи взуттям, збиваючи мокрими ганчірками, віниками, в крайньому випадку – одягом. Бити краще з боку, за напрямом вогню, з невеликим притисканням після удару.

Пам’ятайте!
Зупинити початкове розповсюдження вогню значно легше, ніж загасити велику пожежу!