Користь і шкода сонячних ванн

Дата: 01.07.2019 15:38

http://nmc-volyn.gov.ua/files/image/%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8E/2017/30.05.17/1c.jpgЛіто в самому розпалі! Ми намагаємося якомога більше часу проводити на сонці, насолоджуватися ним максимально. І це не дивно. Адже під впливом сонця в нашому мозку виробляється так званий «гормон щастя», і ми на підсвідомому рівні прагнемо отримати дозу цього гормону скоріше і побільше. Але мало хто з нас замислюється про те, що крім незаперечної користі сонячні промені несуть в собі також і певну небезпеку.

Сонце – друг для розумних

Засмага, яку ми так полюбляємо, насправді є захисною реакцією організму на сонце. Внаслідок дії ультрафіолетових променів шкіра виробляє пігмент меланін, який поглинає теплові промені та захищає від інфрачервоних сонячних променів.

Ультрафіолет під час нетривалої дії позитивно впливає на наш організм, допомагає обміну речовин, загартовує нашу шкіру. Він корисний для кісткової та гормональної системи. Сонце допомагає тим, хто має проблеми із шкірою (вугрі, псоріаз), сприяє загоєнню ран.
   Недостатність ультрафіолетового випромінювання погіршує самопочуття, викликає дитячий рахіт, різко знижує активність захисної системи організму.

Сонячні ванни також допомагають при болях у м’язах та ревматизмі, під впливом ультрафіолетових променів значно підвищується вміст антитіл у крові, що підвищує стійкість нашого організму до інфекційних та вірусних захворювань. Для цього достатньо лише 15 хвилин сонячних ванн на обличчя та руки, щоб виробилась добова доза вітаміну.

Шкода від сонця

Ніколи не помиляється відома приказка - все добре в міру. У випадку з любов'ю до сонця - теж. Зловживання ним може призвести до сумних наслідків. Вам знайомі такі відчуття-через день після відпочинку на пляжі шкіра починає хворіти, червоніти, виникає печіння, а згодом вона починає облазити? Мало хто замислюється, що означають подібні симптоми. Адже це вірні ознаки сонячного опіку! До речі, наш улюблений модний загар є нічим іншим, як захисною реакцією організму на ультрафіолетове випромінювання.
   Надмірне перебування на сонці сушить шкіру, призводить до її передчасного старіння, руйнує білки та інші корисні речовини.

Зловживання сонцем може призвести до утворення меланоми, хвороби, відомої як рак шкіри.

http://nmc-volyn.gov.ua/files/image/%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8E/2017/30.05.17/2c.jpgАле не тільки шкіра схильна до ризику негативного впливу сонячних променів. Постраждати може і головний мозок. Якщо довго перебувати на сонці з непокритою головою, можна отримати сонячний удар, який може призвести до летального результату.
   Ось кілька правил, дотримання яких допоможе вам зробити сонце абсолютно безпечним для вас:

• Перебувайте на сонці в сонцезахисних окулярах;
  • Якщо у вас особливо чутлива шкіра, загоряйте тільки в тіні;
  • Не загоряйте натще і відразу після їжі (витримайте паузу в годину-півтори);
  • Пийте більше рідини, щоб уникнути зневоднення організму;
  • Під час загоряння не можна спати і не рекомендується читати:
  • Не можна засмагати вагітним;

Дотримуйтесь цих рекомендацій, і тоді сонце принесе вам тільки радість, здоров'я і насолоду, тим більше, що це його основна місія по відношенню до нас. Приємного вам відпочинку і сонячного літа!