Дата: 09.12.2019 16:30

Правила безпеки громадян на залізничному транспорті У країни

1.Загальні положення

1.1. Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України (далі - Правила)  Визначають вимоги що — до безпеки громадян при користуванні послугами залізничного транспорту, [находженні на території та об'єктах залізничного транспорту.

1.2. Громадяни, які порушують Правила, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

2. Правила безпеки для пішоходів

-Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях ) (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).

-На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики "Перехід через колії".

-Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини то що).

-При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв'язку.

-При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини, тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

-Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі.

-При відсутності шлагбаума (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається поїзд (або локомотив, вагон, дрезина тощо).

Пішоходам забороняється:

- Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше 5 метрів.

- Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом(або локомотивом,  вагоном, дрезиною то що), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400м.

- Переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.

- Переходити та переїжджати залізничні колії при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації.

- На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.

- Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.

- Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також  виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.

- На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.

- Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче Ніж на 10 метрів.

- Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції

-  Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.

- Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття поїзда до його повної зупинки.

- Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше п’яти метрів від
крайнього вагона.

- Проходити між розчепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між
ними менше десяти метрів.

- Сидіти на краю посадкової платформи, перону.

- Знаходитись на об'єктах залізничного транспорту в стані алкогольного та
наркотичного сп'яніння.

- Ставити особисті речі на краю платформи, перону.

3. Правила безпеки пасажирів

-  Підніматися у вагон і виходити з вагона дозволяється тільки після, повної зупинки поїзда.

- Посадку пасажирів у вагон і вихід їх з вагона необхідно проводити тільки з боку перонів або посадочних платформ. Дітей під час посадки у вагон і висадки із вагона слід тримати за руку або на руках.

- Виходити із вагона підчас зупинки можна тільки з дозволу провідника.

Пасажирам  забороняється:

• Проїжджати на дахах, підніжках, перехідних площадках вагонів.
  • Заходити у вагон і виходити з вагона під час руху поїзда.
  • Висуватися з вікон вагонів і дверей тамбурів під час руху поїздів та викидати сторонні предмети (пляшки, пакети тощо) з вікон і дверей вагонів.
  • Стояти на підніжках і перехідних площадках вагонів, самостійно відчиняти двері вагонів під час руху та на стоянці поїзда, затримувати автоматичні двері вагонів під час їх зачинення та відчинення.

- Проїжджати у вантажних поїздах без спеціального дозволу.

-  Знаходитись в потязі у нетверезому та наркотичному стані.

-  Залишати дітей без нагляду дорослих на вокзалах, пасажирських платформах та в поїздах.

-  Провозити у вагонах легкозаймисті, шкідливі і вибухові речовини.

-  Виходити із вагона на між колійний простір і знаходитись там під час руху поїзда. -

-  Стрибати з платформи на залізничні колії.

-  Проводити на пасажирських платформах рухомі ігри.

-  Палити у вагонах (в тому числі в тамбурах) приміських поїздів, а також у непередбачених для паління місцях вагонів пасажирських поїздів.

-  Бігти по платформі поруч із вагоном поїзда, що прибуває або відходить, а також перебувати ближче ніж 2 метри від краю платформи під час проходу поїзда без зупинки.

-  Підходити до вагона до повної зупинки поїзда.

-  Без потреби самовільно зупиняти поїзд.

-  Самостійно перевозити ручну поклажу засобами, які призначені для перевезення пошти або багажу працівниками пошти та залізниці.

-  Розміщувати ручну поклажу в тамбурах вагона, коридорі салону, проходах купе та в проході вагона приміського поїзда.

-  Забруднювати тамбури, засмічувати підлогу та сидіння вагонів.

-  Демонтувати обладнання вагонів, псувати оббивку диванів та сидінь.