Кириківська селищна рада
Охтирського району Сумської області (об'єднана територіальна громада)

ОГОЛОШЕННЯ! У Дії стартувала послуга оформлення матеріальної допомоги для ФОПів та найманих працівників. Як її отримати?

Дата: 28.04.2021 15:10

Відповідно до ініціативи Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО, на Єдиному порталі державних послуг «Дія» проводиться реєстрація заявок на отримання державної допомоги для фізичних осіб – підприємців і найманих працівників, які були змушені припинити свою діяльність у зв’язку з посиленням карантинних обмежень через поширення коронавірусу.

Після реєстрації через мобільний додаток або Єдиний портал державних послуг «Дія» підприємці та їхні працівники, які перебувають у «червоних» карантинних зонах та діяльність яких постраждала від запроваджених обмежень, отримають з Державного бюджету України одноразову матеріальну виплату у розмірі 8 тисяч гривень.

Ігор Дядюра, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, під час брифінгу розповів, які категорії КВЕДів претендують на отримання допомоги:

“Є декілька умов, за яких ця допомога надається. Це КВЕДи, які страждають найбільше через пандемію COVID-19, зокрема роздрібна торгівля й культурна сфера (бібліотеки, музеї тощо). Друга умова — за найманого працівника компанія сплачувала податки, а ФОП сплачував ЄСВ не менше 6 місяців. Перелік КВЕДів та умови отримання допомоги винесені на окремій сторінці на сайті: diia.gov.ua/8000, яку ви можете детально переглянути“.

Послуга також передбачає можливість додатково отримати матеріальну допомогу з коштів місцевого бюджету. Рішення про призначення і розмір виплати приймають органи місцевого самоврядування. Подати заявку можна протягом 30 днів з дня запровадження “червоної” зони в області, де ви ведете діяльність. Якщо цю область було віднесено до “червоної” зони протягом лютого-березня 2021 року, — можете подати заяву до 18 травня 2021 включно”.

Виплата здійснюється на підставі заяви на порталі чи у застосунку Дія після перевірки вказаних вами даних. Мінцифра передає списки на виплату Пенсійному фонду України.

“Уважно перевіряйте дані, які вносите в заявку. Вказуйте IBAN особистого рахунку, а не родичів чи друзів. Якщо всі дані заповнені правильно, а людина відповідає умовам надання допомоги, визначених законом, то виплата надійде на рахунок, вказаний у заяві на допомогу”, — зазначив заступник Голови правління Пенсійного фонду України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Малецький.

Послуга є доступною протягом року, в тому числі для тих, хто отримував матеріальну допомогу минулого року. Допомогу не потрібно повертати державі або платити з неї податки.