Увага! Зимові небезпеки!
Зима залишається найбільш небезпечною порою року, незважаючи на те, що для багатьох - це період свят та розваг. Але для того, щоб зимовий відпочинок був веселим і корисним, необхідно пам’ятати про безпечну поведінку. За останній період в області почастішали випадки загибелі громадян від вогню, причиною якої було паління в нетверезому стані. Тому, щоб свята були радісними, пам’ятайте про власну безпеку!
Виконавчий комітет Кириківської селищної ради звертається до жителів громади з проханням бути уважними та обережними перебуваючи на вулиці в холодну пору року. Лише суворе дотримання правил безпеки допоможе Вам уникнути лиха.
З передачею по засобах масової інформації штормового попередження (про можливий рясний снігопад, сильний вітер, снігові замети) необхідно:
одягати теплі речі;відмовитися від далеких поїздок, що вимагають виїзду за межі населеного пункту; обмежити пересування, особливо в сільській місцевості; створити удома необхідний запас продуктів, води, медикаментів, приготувати аварійне освітлення (ліхтарі, свічки); у сільських господарствах потрібно заготовити у необхідній кількості корм і воду для тварин.
Якщо сильна заметіль застала Вас в дорозі, бажано перечекати її в найближчому населеному пункті. А якщо Ви залишаєтесь в машині потрібно мати запас продуктів, термос з гарячим чаєм.
При зупинці автомобіля в сильний буран:
розверніть машину капотом на вітер; періодично, нетривалий час, прогрівайте двигун автомобіля; періодично очищуйте вихлопну трубу від снігу, щоб вихлопні гази не потрапили в салон; тримайте недоторканний запас палива в окремій ємності; пам'ятайте, що ваш, не занесений снігом автомобіль, є орієнтиром для пошукової групи, і періодично очищайте його від снігу. Крім того, якщо ви не будете цього робити, то навіть евакуатору буде важко до нього дістатися; за наявності декількох автомобілів краще всього використовувати один автомобіль як укриття; навіть якщо дуже втомилися до приїзду пошукової групи постарайтеся не спати, щоб тримати ситуацію під контролем.
Чималі неприємності чекають нас на дорогах та тротуарах, що перетворюються у морозну погоду в суцільну ковзанку. Одна з основних небезпек взимку – ожеледь і, як наслідок, можливе падіння.
Правила поведінки під час ожеледиці.
- Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте у колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходьте із будинку заздалегідь.
- У разі порушення рівноваги швидко присядьте — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
- Падайте із мінімальною шкодою для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту.
- Не тримайте руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
- Ідучи тротуаром, не проходьте близько проїжджої частини дороги. Це небезпечно, адже є ризик підковзнутися і впасти під колеса автомобіля, що проїжджає.
- Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. Пам'ятайте, що через ожеледицю значно збільшиться відстань гальмівного шляху.
Якщо при падінні ви відчуваєте біль у голові й суглобах,нудоту - терміново зверніться до лікаря.
Не слід також нехтувати правилами протипожежної безпеки:
Не грайтесь із сірниками та запальничками; не запалюйте свічки та бенгальські вогні без нагляду; не залишайте іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів; не сушіть речі над газовою плитою; не паліть багать у сараях, підвалах, на горищах; не вмикайте багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти.
Обов'язково вимикайте електроприлади, коли виходите із дому. Не тягніть за дріт руками, обережно вийміть штепсель із розетки.
На дачі або в селі не відкривайте грубку: від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.
Пам'ятайте, що дотримання цих основних заходів безпеки та порад дозволить вам уникнути трагічних наслідків.
Подбайте про свою безпеку самі і зас