Рекомендації щодо проведення організаційно-технічних заходів з охорони праці, пожежної безпеки дорожнього руху на період збирання врожаю 2020 року

Наказ Департаменту

агропромислового розвитку

Сумської обласної державної

адміністрації

07.07.2020  № 25-ОД

Рекомендації

щодо проведення організаційно-технічних заходів з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху на період

збирання врожаю 2020 року

1. Вжити заходів щодо збереження врожаю від пожеж, забезпечення стану готовності місцевих пожежних формувань, пристосованості джерел водопостачання для забору води пожежною технікою, чергування ланок пожежогасіння при збиранні зернових культур, встановлення наочної протипожежної інформації (банери, стенди, таблички, дошки оголошень).

Виконавці: керівники сільськогосподарських підприємств усіх форм власності області

Термін: на період технологічного процесу

2. Провести перевірку відповідної готовності зернотокового господарства до роботи, зокрема електрообладнання, приміщень, блокувальних пристроїв, огороджень обертових частин, первинних засобів пожежогасіння, іскрогасників, сигналізації, обладнання тракторів електростартерним запуском з кабіни.

Термін: перед початком технологічного процесу

3. До початку збирання врожаю і надалі згідно з регламентованими строками провести вимірювання опору розтікання електроструму на заземлювачах, заземлення магістралей і устаткування, опору ізоляції та петлі «фаза-нуль» на обладнанні. При невідповідності параметрів привести їх до норми.

Термін: постійно

4. Забезпечити контроль за здійсненням перевірки технічного стану  зернозбиральних комбайнів та іншої техніки відповідними державними органами а також наявності на полях, під час збирання, тракторів із ґрунтообробними агрегатами.

Термін: на період технологічного процесу

5. Забезпечити працівників спецодягом, взуттям, засобами індивідуального захисту, організацію безпечного перевезення працюючих автобусами або обладнаним транспортом.

Термін: на період технологічного процесу

6. Провести навчання, перевірку знань на роботах підвищеної небезпеки, інструктажів з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, з учасниками робіт на збиранні зернових культур.

Термін: на період технологічного процесу

7. Обладнати техніку, автомобілі, господарські об’єкти первинними засобами пожежогасіння, іскрогасниками, медичними аптечками.

Термін: на період технологічного процесу

8. Провести підготовку полів та під’їздів до них, а саме розробку безпечної технології робіт, маршрутів руху транспортних засобів по території господарства, розмітку та розбивку полів на загінки; створення протипожежних смуг; усунення перешкод, ям, канав.

Термін: на період технологічного процесу

9. Забезпечити безпечне проведення робіт під лініями електропередач, особливо великогабаритних машин; погодження проведення цих робіт з енергопостачальниками.

Термін: на період технологічного процесу

10. Організувати безпечні умови праці при груповій роботі людей і механізмів у полі, призначення відповідальних осіб; обладнання місць відпочинку та харчування; забезпечення питною водою; медичними аптечками; створення належних санітарно-побутових умов, наявність блискавкозахисту, засобів пожежогасіння.

Термін: на період технологічного процесу

11. Забезпечити щоденне проведення водіям автомобільного транспорту та самохідних машин і механізмів, задіяних на збиранні врожаю, медичних оглядів, інструктажів з безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки, звернувши увагу на маршрути руху, пункти відпочинку, заправки пально-мастильними матеріалами, аварійні зупинки, стоянки транспорту.

Термін: на період технологічного процесу

12. У пожежонебезпечний період організувати мобільне патрулювання ділянок сільгоспугідь, лісових масивів та торф’яників, що розташовані поблизу полів збирання сільськогосподарських культур.

Термін: на період технологічного процесу

13. Заборонити спалювання стерні, післяжнивних залишків та користування відкритим вогнем на полях.

Термін: на період технологічного процесу

14. Забезпечити збирання зернових культур у першу чергу вздовж магістральних високовольтних ліній (110-750 кВ) з послідуючим прибиранням післяжнивних решток з охоронної зони (40 метрів) і проведенням оранки, для попередження низових пожеж.

Термін: на період технологічного процесу

15. Передбачити безпечну організацію робіт при перевезенні небезпечних та великогабаритних вантажів, руху сільгоспмашин, а також погодження їх руху з відповідними органами.

Термін: на період технологічного процесу

16. Забезпечити належний контроль за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу сільськогосподарських підприємств.

Термін: на період технологічного процесу

Провідний інспектор з охорони праці,

цивільного захисту та мобілізаційної

роботи відділу організації виробництва