Кириківська громада
Сумська область, Охтирський район

2024 рік

 

ЗВІТ

КИРИКІВСЬКОГО СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ

 

Шановні мешканці громади!

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую про свою роботу та роботу виконавчих органів селищної ради за 2024-й рік.

Цей звіт є підсумком не лише моєї роботи, а й злагодженої роботи депутатського корпусу, членів виконавчого комітету, працівників селищної ради, керівників та працівників підприємств, установ та організацій громади, які докладали зусиль, щоб мешканці Кириківської територіальної громади відчули підтримку в складних умовах воєнного стану.

Рада публічна і відкрита у своїй діяльності, про що свідчить робота з висвітлення діяльності ради, прийнятих документів, а також про новини та життя громади на офіційному сайті територіальної громади, на офіційній сторінці у Facebook.

До складу Кириківської селищної територіальної громади входять 14 населених пункти: 1 селище та 13 сіл. Утворені 4 старостинські округи.

Кількість мешканців - 6504 чол. 

 

РОБОТА ДЕПУТАТСЬКОГО КОРПУСУ ТА

ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

Головною формою роботи була і залишається сесійна діяльність. Селищна рада працює у складі 22 депутатів. Скликання сесії проводиться відповідно до розпоряджень селищного голови при чіткому дотриманні норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Кириківської селищної ради.

З початку 8 скликання станом на 31.12.2024 року проведено 49 сесій Кириківської селищної ради, депутатами ухвалено 1043 рішення. У 2024 році проведено 14 сесій, прийнято 159 рішень.

Депутати прийняли звернення щодо підтримки Плану перемоги, представленого Президентом України Володимиром Зеленським.

Пріоритетними напрямками роботи пленарних засідань у 2024 році були направлена на забезпечення збалансоване формування бюджету громади та його наповнення, підтримка Збройних Сил України, військовослужбовців та їх родин, питання безпеки та надання соціальної підтримки мешканцям і внутрішньо переміщеним особам, які цього потребують, підтримка галузей та систем життєзабезпечення громади в належному стані.

За звітний період проведено 33 засідання профільних депутатських комісій:

10 засідань комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, підприємництва та регуляторної політики (голова комісії Олександр ГМИРКО);

13 засідань комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, соціального захисту населення, прав людини, депутатської діяльності та етики (голова комісії Наталя КИЧКА);

10 засідань комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження, транспорту, земельних відносин, природокористування та благоустрою (голова комісії Микола ПЛОТНІКОВ).

Найвища явка на сесіях селищної ради серед депутатів: Бабій Н.Ф., Кичка Н.Ф., Огнівенко О.М., Остренко З.В., Плотніков М.П., Спасьонова Н.А.

Відсоток явки членів профільних комісій:

- з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, соціального захисту населення, прав людини, депутатської діяльності та етики – 64 %;

- з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, підприємництва та регуляторної політики – 61 %;

- з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження, транспорту, земельних відносин, природокористування та благоустрою – 59 %.

Виконавчий комітет Кириківської селищної ради, затверджений у складі 12 осіб. Під час своїх повноважень виконавчий комітет керується Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законодавчими актами.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет Кириківської селищної ради здійснює власні та делеговані повноваження в галузях освіти, культури, бюджету, житлово-комунального господарства, охорони здоров’я, соціального захисту, земельних відносин , забезпечення законності правопорядку, охорони прав, свобод та законних інтересів громадян. Працює виконавчий комітет відповідно затвердженого річного плану роботи, сформованого на підставі пропозицій виконавчих органів селищної ради.

За 2024 рік виконавчим комітетом було проведено 21 засідання. За вказаний період ухвалено 531 рішення. Усі розглянуті питання стосувалися повноважень виконавчого комітету, зокрема захисту прав та інтересів дітей, соціальної та житлової політики, цивільного захисту тощо.

Всі прийняті рішення виконавчого комітету, згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації», оприлюднені на офіційному сайті Кириківської селищної ради

За 2024 рік селищним головою видано 517 розпоряджень, 116 з основної діяльності та 401 із кадрових питань

 

РОБОТА ІЗ ЗВЕРНЕННЯМ ГРОМАДЯН ТА ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА

 

Звернення громадян

З початку 2024 року на адресу Кириківської селищної ради надійшло 846 звернень громадян, з яких: безпосередньо від громадян - 472 звернення; через ДУ «Сумський обласний контактний центр» – 53 звернення; через засоби електронного зв’язку – 321 звернення.

За характером основних питань, з яких звертаються громадяни, маємо виділити наступні категорії:

  • питання соціального захисту (у цій категорії переважно питання стосовно призначення і виплати соціальних допомог, надання гуманітарної допомоги) – 459;
  • питання аграрної політики та земельних відносин – 161;
  • питання житлово-комунального господарства, транспортного сполучення та благоустрою (переважна більшість звернень пов’язана із ремонтом доріг та громадських колодязів) – 41;
  • питання екології та природних ресурсів – 20.

За 724 (86%) зверненнями питання по їх суті вирішено позитивно, надано роз’яснення на 183 (22%) звернення; 11 (1%) відмовлено у задоволенні піднятих питань із наданням письмових обґрунтувань щодо причини відмови.

Контроль за своєчасним розглядом та вирішенням питань, піднятих у зверненнях громадян здійснюється відповідно до ЗУ «Про звернення громадян».

Додатково маємо виділити звернення громадян, які пов’язані з отриманням компенсації витрат за тимчасове безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб:

З 01.01.2024 р. по 31.12.2024 року на адресу Кириківської селищної ради надійшло 437 звернень, з яких 118 - первинні повідомлення про розміщення внутрішньо переміщених осіб та 319 - заяви на компенсацію витрат за розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Протягом звітного року надійшло 26 запитів на публічну інформацію, на які надано вичерпну інформацію.

 

Робота з інформаційно-технічного забезпечення

З метою забезпечення прозорості і відкритості діяльності селищної ради вся інформація про діяльність, а саме: рішення селищної ради, виконавчого комітету, протоколи, результати поіменного голосування, фото всіх подій і заходів, які стосуються роботи селищної ради, публікується на офіційному вебсайті громади https://kyrykivska-gromada.gov.ua/. З початку року на офіційному сайті опубліковано 114 повідомлень, 34 оголошень.

Окрім цього, активно наповнюється актуальною інформацією офіційна сторінка Кириківської селищної ради в соціальній мережі Facebook – 746 дописів з початку року. Сторінка налічує 3000 підписників та 665 читачів.

 

РОБОТА З КОРЕСПОНДЕНЦІЄЮ ТА КАДРИ

 

Робота з кореспонденцією

Протягом звітного періоду зареєстровано та опрацьовано вхідної кореспонденції – 3311, з якої – 3110 надійшли через засоби електронного зв’язку. Контроль виконання здійснено по 2606 документам.

Загальна кількість вихідної кореспонденції склала 3494 документи. Значна увага приділяється якості підготовки документів та дотриманню термінів їх виконання.

Видано 2230 довідок різного характеру в межах повноважень ради.

 

Кадрова робота

Кадрова робота у селищній раді проводиться відкрито і спрямовується на всебічне вивчення та врахування можливостей працівників, найбільш повне застосування їх здібностей, розвиток ініціативності, створення атмосфери заінтересованості у професійному зростанні.

Формування складу посадових осіб місцевого самоврядування проводилось у відповідності до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та інших нормативних документів, що регулюють порядок призначення працівників на посади в органах місцевого самоврядування.

Структура Кириківської селищної ради нараховує: 9 відділів та сектор апарату селищної ради.

Загальна штатна чисельність працівників Кириківської селищної ради станом на 31.12.2024 року складає 40 штатних одиниць, 7 - з яких вакантні посади.

В загальній чисельності:

  • посадових осіб місцевого самоврядування – 29 штатних одиниць, з них:                3 – вакансій;
  • службовців – 2 штатних одиниць, вакансій – 2;
  • робітників – 10 штатних одиниць, вакансій – 2.

Прийнято у 2024 році: 3 посадових осіб місцевого самоврядування, 7 працівника різних професій, 9 за строковим трудовим договором.

Звільнено: 4 посадові особи місцевого самоврядування, 2 працівника різних професій.

Відповідно до Договору між Сумським обласним центром зайнятості та Кириківською селищною радою «Про організацію та проведення громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру» у 2024 році  були створені тимчасові робочі місця, на які прийнято 87 безробітних осіб.

 

АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ

Важливим напрямом роботи Кириківської селищної ради є надання якісних адміністративних послуг.

Протягом 2024 року відділом «Центр надання адміністративних послуг» надано 10365 послуг, з них 4254 через відділені робочі місця в старостинських округах територіальної громади.

У тому числі:

1) послуги з реєстрації місця проживання – 2257;

2) реєстрація  актів цивільного стану 81;

3) послуги з вчинення  нотаріальних дій 474;

4) послуги соціального характеру всього – 5002;

5) видано довідок – 1162;

6) надано відомостей з ДЗК громадянам – 245;

7) надано відповіді на запити – 304;

8) державним реєстратором здійснено 694 реєстраційні дії з послуг, пов’язаних з державною реєстрацією нерухомого майна. 

Плата за надання адміністративних послуг у відділі ЦНАП у 2024 році фактично склала 177,063 тис. грн.

 

БЮДЖЕТ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У 2024 РОЦІ

 

Дохідна частина бюджету

Стабільність та економічний розвиток територіальної громади передусім залежить від наповнення бюджету.

За 2024 рік до бюджету Кириківської селищної територіальної громади надійшло доходів в сумі 57 790,8 тис. гривень, що становить 103,8 % річного виконання, в тому числі: до загального фонду - 54 716,5 тис. гривень або     103,1 % річного плану та до спеціального фонду - 3 074,3 тис. гривень або    116,6 % річного розпису з урахуванням змін.

Власних доходів до загального фонду бюджету за звітний період  надійшло 32 995,6 тис. гривень або 105,6 % річного плану, що на 2 673,0 тис. гривень більше чим у минулому році.

Найбільшу питому вагу в структурі податкових надходжень бюджету по загальному фонду займають податок та збір на доходи фізичних осіб 56,7 відсотка та місцеві податки 41,6 відсотків.

Податку та збору на доходи фізичних осіб за звітний період надійшло в сумі 18 599,1 тис. гривень, або 108,7 % звітного періоду. У порівнянні до фактичних надходжень 2023 року надходження збільшилися на 2 656,7 тис. гривень.

Місцевих податків надійшло - 13 645,9 тис. гривень або 101,7 % річного виконання, а саме:

податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, - 622,0 тис. гривень, що становить 108,0 % річного плану;

плати за землю отримано 6 344,4 тис. гривень, або 97,0 % звітного періоду. Невиконання планових показників за рахунок поданих уточнюючих декларацій за березень-грудень 2022 року від платників земельного податку, відповідно до п. п. 69.14 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України.

- транспортного податку з юридичних осіб надійшло 28.5 тис. гривень від платника АПК «Спектр»;

-  єдиного податку з фізичних осіб отримано  3 139,9 тис. гривень або               104,0 % річного плану;

- єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників надійшло - 3 521,1 тис. гривень, що становить 108,4 % річного плану.

Також одним з джерел наповнення бюджету громади є рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів, якої за 2024 рік надійшло майже півмільйона гривень від ПАТ «Укрнафта».

Акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів надійшло 110,9 тис. гривень, що становить                 112,8 % річного плану.

До спеціального фонду за 2024 рік надійшло 2 785,6 тис. гривень, а саме:

  • екологічного податку – 11.5 тис. гривень;
  •  власних надходжень бюджетних установ - 2 214,1 тис. гривень;
  • коштів від продажу землі – 560,1 тис. гривень.

 

Видаткова частина бюджету

Видаткова частина бюджету Кириківської селищної територіальної громади за 2024 рік становить 60 748,9 тис. гривень, з них загальний фонд – 57 103,8 тис. гривень, спеціальний – 3 645,1 тис. гривень.

У звітному періоді забезпечена своєчасна виплата заробітної плати працівникам бюджетних галузей та інших соціальних виплат. Кредиторська та дебіторська заборгованість з будь яких виплат відсутня.

Із загального фонду бюджету селищної територіальної громади надано іншу субвенцію:

  • бюджету Чернеччинської сільської територіальної громади в сумі 325,8 тис. гривень на утримання комунального закладу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області;
  • бюджету Великописарівської селищної територіальної громади в сумі 235,5 тис. гривень на надання дітям з особливими освітніми потребами психолого-педагогічних та корекційно - розвиткових послуг від комунального закладу Великописарівської селищної ради «Інклюзивно-ресурсний центр» - 35,5 тис. гривень та 200,00 тис. гривень на придбання електронних бойових комплексів та засобів радіоелектронного захисту з метою подальшої передачі обладнання підрозділам Збройних Сил України, які були повернуті у грудні місяці, як такі, що не були використані за цільовим призначенням.        

На підтримку сил безпеки та оборони нашої країни з бюджету Кириківської селищної територіальної громади виділено 1 286,0 тис. гривень. Крім цього, у 2024 році надана субвенція Головному управлінню Національної поліції у Сумській області для проведення поточного ремонту нежитлового приміщення площею 133,9 м2 за адресою: селище Кириківка, пров. Правдинський, буд. 38, в сумі 240,00 тис. гривень та Управлінню Державної казначейської служби у Великописарівському районі в сумі 23,0 тис. гривень на придбання комп’ютерної техніки.

 

ГУМАНІТАРНА ТА БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА

Кириківська селищна рада продовжує залучати гуманітарну допомогу. Її розподіл проводиться за чіткими критеріями – першочергово для підтримки вимушено переміщених осіб та для населених пунктів, які найбільше постраждали від ворожих обстрілів чи окупації. Не залишають осторонь і потребуючі, незахищені верстви населення (інваліди І-ІІІ груп, діти-інваліди, діти-сироти та діти-позбавлені батьківського піклування, багатодітні родини, пенсіонери та сім’ї з дітьми до 3х років).

У 2024 році Кириківською селищною радою було отримано:

 

Гуманітарна допомога

від БО «БФ Глобал Емпавермент Мішн ЮА»

коробки з їжею довготривалого зберігання, гігієною, одягом – 200 шт.

від Всеукраїнського благодійного фонду допомоги та розвитку «Helpgroup»

продуктові набори – 424 шт.

від філії Компанії «Людина в біді»

Паливні брикети з деревини твердих порід – 56 т.

від Міжнародної організації з міграції, Представництва в Україні

- ковдри одинарні – 508 шт;

- ковдри подвійні – 508 шт;

- набори постільної білизни – 508 шт;

- набори кухонного посуду – 230 шт;

- відра пластмасові – 252 шт:

- термоса вакуумні – 270 шт;

- лампи сонячні – 240 шт;

- термо - ковдри утеплені – 508 шт;

- термо – ковдри -708 шт;

- мішки спальні – 724 шт;

- матраци – 528 шт;

- набори одягу для дітей

різного віку – 156 шт;

- набори одягу для дорослих – 80 шт.

Благодійна допомога

від БО «Благодійний фонд «ГУДВІЛЛ»

- продуктові набори – 1100 шт.

від ВІДОКРЕМЛЕНОГО ПІДРОЗДІЛУ ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ Охтирського відділення

- продуктові набори – 291 шт;

- Сoca-cola 1.5 л - 120 уп.

 

З метою покращення якості та ефективності надання соціальних послуг мешканцям нашої громади комунальному закладу «Центру надання соціальних послуг» від Громадської організації «Сумське громадське коло» передано:

  • велосипеди 14 шт., загальна вартість яких склала 177,926 тис. грн. 
  • ходунки 8 ш;
  • крісла колісні 8 шт;
  • милиці 9 шт.

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кириківської селищної ради» за сприяння гуманітарної організації «Філія Медейр в Україні» отримало:

  • меблі та медичне обладнання на загальну суму 445,518 тис. грн;
  •  ноутбуки 3 шт. – 60,383 тис. грн.

Проведено ремонт покрівлі АЗПСМ в селищі Кириківка на суму 1693,003 тис. грн. 

Від Представництва дитячого фонду ООН (UNICEF) Відділ «Служба у справах дітей та сім’ї» отримав благодійну допомогу:

  • сучасну оргтехніку на загальну суму 89,795 тис. грн;
  • зарядну станцію вартістю 76,999 тис. грн.

Кириківська селищна рада отримала від дитячого фонду ООН (UNICEF) портативну електростанцію вартістю 45,06 тис. грн.

Для вирішення проблем, у разі відсутності електропостачання, та для забезпечення роботи відділу «Центр надання адміністративних послуг» Благодійний фонд Євгена Пивоварова надав гуманітарну допомогу у вигляді системи Tesla Powerwall 2.0 на загальну суму 233913,9376 грн.

Комунальний заклад «Публічна бібліотека» Кириківської селищної ради отримав від Інтернет – магазину «Така мака» 11 сучасних україномовних ігрових наборів.

У межах реалізації проєкту «Розширення можливостей для стійкого майбутнього: забезпечення молоді, що постраждала від конфлікту,життєво важливими навичками та безпечним простором», який реалізує ГО «Істок» в партнерстві з представництвом міжнародної неурядової організації Plan International у заводському ліцеї Кириківської селищної ради відкрито клас безпеки – 208,118 тис. грн.

Учні ЗЗСО отримали комп’ютерне обладнання (221,43604 тис. грн.) від Фундації Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ та UNICEF.

 

РОЗВИТОК ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

ТА БЛАГОУСТРОЮ

З метою створення сприятливого середовища для життєдіяльності мешканців Кириківської селищної територіальної громади шляхом покращення естетичного оформлення населених пунктів, захисту і відновлення довкілля, збереження технічного та естетичного стану, відновлення та продовження строків служби об’єктів і елементів благоустрою громади, формування позитивного іміджу, а також, підвищення культури, комфортності і безпеки умов проживання, відпочинку та дозвілля мешканців в рамках Програми «Благоустрій» Кириківської селищної ради на 2022 – 2025 роки були використані кошти по заходах за такими напрямками:

- благоустрій кладовищ - 9,76 тис. грн;

- поліпшення санітарного стану території населених пунктів - 3165,34255 тис. грн. (заробітна плата та нарахування на заробітну плату працівників з благоустрою; придбання паливо – мастильних матеріалі; придбання запчастин до трактора МТЗ 82.1, МТЗ 892, мотокос та бензопил; ліквідація стихійних сміттєзвалищ; спилювання аварійних дерев; оплата послуг з копання 2 громадських колодязів зі встановленням бетонних кілець по вул. Ляшівській та пров. Вокзальний в селищі Кириківка і 2 громадських колодязів в                             с. Іванівка);

- утримання в належному стані вуличного освітлення в населених пунктах громади - 91,65712 тис. грн;

- проведення бактеріологічних аналізів питної води – 14,553 тис. грн;

- грейдерування доріг в населених пунктах громади - 94,810 тис. грн (селище Кириківка, с. Рябина, с. Яблучне, с. Катанське, с. Іванівка);

- видатки на оплату праці зареєстрованих безробітних, залучених до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану - 829,34355 тис. грн;

- придбання вил для фронтального навантажувача трактора - 50,00 тис. грн;

- облаштування Алеї пам’яті загиблих захисників і захисниць України -123,927 тис. грн.

- проведення поточного ремонту мережі водопостачання в селищі Кириківка - 198,20 тис. грн.

Комісією по обстеженню пошкоджених/зруйнованих об’єктів проведено обстеження 15 об'єктів, складено 15 актів комісійного обстеження.

Через електронну публічну послугу «єВідновлення» подано 5 заяв на компенсацію для відновлення окремих категорій об’єктів, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ.

Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації було прийнято відповідні рішення: 4 – про надання компенсації; 1 – відмова у зв’язку з тим, що власник на момент обстеження комісією відновив пошкодження за власний рахунок.

 

ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ

Площа земель Кириківської селищної територіальної громади складає 21552,4 га. Категорії земель громади за основним цільовим призначенням:

  • землі сільськогосподарського призначення – 18785,75 га,
  • землі житлової та громадської забудови – 123,14 га,
  • землі рекреаційного призначення – 621,81 га,
  • землі лісового призначення – 916,34 га,
  • землі водного фонду – 68,62 га,
  • землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення – 1034,650 га.

Одним із основних напрямків роботи селищної ради є вирішення питань, які стосуються регулювання земельних відносин селищної територіальної громади з орендарями – фізичними і юридичними особами. Їхня важливість полягає не лише в задоволенні потреб орендарів, а і в наповненні бюджету громади. У 2024 році підготовлено до розгляду на пленарних засіданнях Кириківської селищної ради 49 проєктів рішень з питань регулювання земельних відносин.

Підготовлено та здійснено продаж 5 земельних ділянок, що перебували у постійному користуванні громадян на загальну суму 622 278,06 грн; надано дозвіл і розроблено дві технічні документації ДП «Ліси України»; надано дозволів 5 дошкільним навчальним закладам на розроблення технічної документації на земельні ділянки (виготовлення документації триває); поновлено договори оренди щодо 113 земельних ділянок; передано у власність громадянам для будівництва і обслуговування житлових будинків та споруд - 29 ділянок площею 4,8378 га.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

Соціальне забезпечення – одна з головних функцій держави, яка здійснюється завжди і за будь-яких умов на користь найбільш вразливих верств населення. Соціальний захист громадян полягає у підтримці населення шляхом надання соціальної допомоги та соціальних послуг. Ці та інші заходи по забезпеченню соціальних гарантій на території Кириківської селищної територіальної громади здійснює відділ соціального захисту населення, відділ «Центр надання адміністративних послуг», Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг», Відділ «Служба у справах дітей та сім’ї».

Відділ «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Кириківської селищної ради в межах своєї компетенції забезпечує соціальний захист малозабезпечених та незахищених верств населення територіальної громади. У Відділі прийом громадян проводиться в ПК «Соціальна громада» та ЄІССС. Кількість посадових осіб, підключених до ПК «Соціальна громада» та ЄІССС становить 5, в т.ч. 4  - у старостинських округах.

За 2024 рік відділом «Центр надання адміністративних послуг» сформовано та передано електронних справ для надання адміністративних послуг соціального характеру із використанням програмного комплексу «Соціальна громада» та ЄІССС – 5002 справи, з них: видано довідок про взяття на облік ВПО – 1068, оформлено житлових субсидій та пільг – 472, прийнято заяв на надання допомоги на проживання ВПО – 810, соціальна допомога – 2652.

Увага із сторони держави, яка  приділяється оздоровленню дітей пільгової категорії дає можливість відділу соціального захисту населення приймати заяви та направляти на оздоровлення до таборів відпочинку. Станом на 31.12.2024 року оздоровлено 17 осіб пільгових категорій.

Станом на початок року на території Кириківської селищної територіальної громади проживає 344 особи з інвалідністю, 148 ветеранів війни, 114 сімей мають статус малозабезпечених. Також на території громади мешкає 39 багатодітних сімей, 15 дітей з інвалідністю, 205 родин де діти виховуються одним із батьків.   

В рамках виконання Програми у 2024 році здійснено видатки на:

1) виплату різних видів матеріальної допомоги на загальну суму 1 947,00 тис. грн, а саме:

- надано одноразову адресну матеріальну допомогу 15 громадянам, які проходять променеву та хіміотерапію – на суму 75,0 тис. грн;

- виплачено одноразову матеріальну допомогу 8 сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців – на суму 240,0 тис. грн;

- 198 мобілізованих військовослужбовців отримали одноразову матеріальну допомогу - на суму 990,0 тис. грн.;

  • 10 особам з членів сім’ї (опікуну) осіб, які під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків) зникли безвісти або були захоплені і утримуються незаконними збройними формуваннями на непідконтрольній Україні території виплачено одноразову матеріальну допомогу – на суму 150,0 тис. грн;
  • 3 особам, які зобов’язалися поховати померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися виплачено одноразову матеріальну допомогу – на суму 30,0 тис. грн;
  • 49 особам іншої категорії громадян надано одноразову матеріальну допомогу на лікування – на суму 431,0 тис. грн;

- надано одноразову матеріальну допомогу 42 особам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – на суму 31,0 тис. грн.

2) на відшкодування проїзду на лікування програмним гемодіалізом у КЗ «Охтирська ЦРЛ» та надання матеріальної допомоги хворим, профінансовано - 40,0 тис. грн;

3) на відшкодування витрат за пільговий проїзд залізничним транспортом – 181,806 тис. грн;

4) видатки на відшкодування витрат, пов’язаних з автомобільним перевезенням пільгових категорій громадян –1,05825 тис. грн;

5) на виплату компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі – 855,107 тис. грн.

 

ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

З метою якісного надання соціальних послуг особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення в Кириківській селищній  територіальній громаді продовжує функціонувати комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг».

Основним завданням Центру є проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потрапляння в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення та надання їм комплексу необхідних соціальних послуг, яких вони потребують, відповідно до переліку послуг, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення, з метою мінімізації або подолання обставин.

Протягом 2024 року відділення соціальної допомоги вдома комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Кириківської селищної ради надало послуги 139 особам. Було здійснено 13901 відвідування підопічних та надано 25360 послуг (допомога у веденні домашнього господарства, у самообслуговуванні, психологічна підтримка). Відвідування відбувається два рази на тиждень, а до маломобільних осіб три рази на тиждень.

Фахівцями відділення соціальної роботи в 2024 році виявлено 301 сім’ю/особу, які опинилися у складних життєвих обставинах, них:

- 3 сім’ї отримали соціальну послугу соціальний супровід сімей/осіб,які перебувають у складних життєвих обставинах;

- 1 сім’я отримала послугу соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування (прийомна сім’я);

- 1 особа отримала послугу-інформування (сім’ї, члени яких перебувають/перебували у конфлікті з законом);

- 239 сімей/осіб отримали послугу інформування, з метою видачі висновку оцінки потреб сім’ї/особи для надання цим сім’ям/особам статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;

- 3 сім’ї отримали послугу інформування (з метою виїзду та здійснення оцінки потреб сім’ї/особи та надання Акту оцінки потреб сім’ї/особи з висновком сім’ї/особи до Відділу «Служба у справах дітей та сім’ї» Кириківської селищної ради).

Враховуючи потреби населення громади при Центрі створений пункт прокату технічних засобів реабілітації. Загальна кількість технічних засобів
25 одиниць. Послугами пункту прокату у звітному році скористалися 12 осіб.

 

СЛУЖБА У СПРАВАХ СІМЇ ТА ДІТЕЙ

Упродовж 2024 року Відділом «Служба у справах дітей та сім’ї» Кириківської селищної ради здійснювалася робота над реалізацією державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, підтримки національного усиновлення, інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; забезпечення контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері захисту прав дітей;  підвищення рівня правової культури нашої територіальної громади  у сфері охорони дитинства.

На території Кириківської селищної ради проживає 1159 дитини. Станом на 01.03.2025 року на обліку у Відділі перебуває  39 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: на первинному обліку - 36 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, прибули з інших територій - 3 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 31.12.2024 року на первинному обліку Відділу перебувало 24 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 8 дітей - сиріт та 16 дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них за формою влаштування: 

  • 13 дітей - виховуються у сім’ях опікунів, піклувальників;
  • 7 дітей  - у прийомних сім’ях;
  • 3 дітей  - у дитячому будинку сімейного типу;
  • 1 дитина - у центрі соціальної реабілітації дітей.

Протягом 2024 року з первинного обліку Відділу знято 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме: 4 дитини у зв’язку з досягненням ними повноліття; 1 дитині надано повну цивільну дієздатність у зв’язку з народженням нею дитини.

Станом на 31.12.2024 року на обліку Відділу перебувало:

- 9 родин опікунів, піклувальників в яких виховуються 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- 1 прийомна сім’я в якій виховується 2 дітей, позбавлених батьківського піклування.

- 18 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, внаслідок неналежного виконання батьками своїх обов’язків.

За звітній період виявлено та взято на облік 2 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах та знято 4 таких дітей у зв’язку із поліпшенням житлових умов проживання або по досягненню ними повноліття.

У продовж 2024 року 2 дітей, які залишилися без піклування батьків, було взято на первинний облік Відділу, надано статус дітей-сиріт та влаштовано під опіку, піклування громадян.

Одна дитина з числа дітей, позбавлених батьківського піклування набула повної цивільної дієздатності. Піклувальника однієї дитини було звільнено від здійснення своїх повноважень за його заявою.

На обліку Відділу перебуває 3 дитини, які вчинили кримінальні правопорушення. З дітьми проводиться індивідуальна профілактична робота щодо недопущення скоєння ними повторних злочинів.

На квартирному обліку перебуває 15 дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа віком від 16 до 23 років, із них: 2 дитини та 13 осіб з числа вищезазначеної категорії віком від 18 до 23 років.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 року № 268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» у 2024 році 378 дітям Кириківської громади надано статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Упродовж 2024 року проведено 22 профілактичних рейди, під час яких обстежено умови проживання 71 дитини, батьки яких неналежно виконують свої батьківські обов’язки. В ході відвідування 12 батьків притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП України, попереджені – 28.

В рамках виконання Програми з реалізації Конвенції ООН про права дитини Кириківської селищної територіальної громади на 2021-2025 роки у 2024 році здійснено видатки на:

  • фінансування проведення святкових заходів - на суму 26,350 тис. грн.;
  • надання одноразової допомоги дітям - сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування після досягнення 18 - річного віку - на суму 7,240 тис. грн. 

 

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Один із пріоритетних напрямків роботи громади – забезпечення населення якісною медичною допомогою. До складу КНП «ЦПМСД Кириківської селищної ради» входить: 2 АЗПСМ (с-ще Кириківка, с. Рябина); 2 ПЗ                        (с. Іванівка, с. Яблучне).

Підприємство здійснює свою діяльність відповідно до ліцензії на медичну практику – наказ МОЗ від 31.01.2019 року № 233.

Станом на 31.12.2024 року на обслуговуванні Підприємства перебувала 4881 особа (в тому числі 678 дітей).

Станом на 31.12.2024 року лікарями КНП «ЦПМСД Кириківської селищної ради» укладено 4881 декларацію, що на 171 менше, ніж на початок року.

Кількість штатних посад по «ЦПМСД Кириківської селищної ради» станом на 31.12.2024 року становила 30,25 штатних одиниць. З них фактично зайнято – 23,5 посад, фізичних осіб – 27.

Протягом 2024 року до сімейних лікарів звернулись 17137 осіб, в т.ч. обстежено вдома 680 осіб. Було проведено 550 тестів на Covid-19.

У вересні 2024 року на території громади працював мобільний пересувний рентгенологічний кабінет м. Суми. Було оглянуто 739 осіб дорослого населення.

Основним джерелом фінансування центру є кошти Національної служби здоров’я України за договором про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

В 2024 році КНП «ЦПМСД Кириківської селищної ради» було укладено договори за пакетом № 1 (первинна медична допомога) послуг на загальну суму 4086,0 тис. грн. Фактичне виконання договорів склало 3968,3 тис. грн.

Іншим джерелом фінансування КНП «ЦПМСД Кириківської селищної ради» є кошти селищного бюджету територіальної громади. Протягом 2024 року на виконання Програми фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико – санітарної допомоги Кириківської селищної ради» на 2022-2025 роки з місцевих бюджетів виділено 1020,0 тис.грн.

Напрямки використання коштів Кириківської громади за 12 місяців 2024 року в сумі 1020,0 тис.грн:

  • придбання ліків на невідкладну медичну допомогу та перев’язувального матеріалу - 85,563 тис. грн;
  • придбання предметів, матеріалів, обладнання, інвентарю та оплату послуг (крім комунальних) впровадження енергозберігаючих технологій та проведення ремонтів – 463,174 тис. грн;
  • придбання та продовження терміну дії спеціалізованого програмного забезпечення (на 4 од. ПК) – 36,600 тис. грн;
  • фінансування видатків на оплату комунальних послуг – 301,129 тис. грн;
  • відшкодування витрат, пов’язаних з відпуском лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах громадянам, які мають на це право відповідно до законодавства - 133,534 тис грн.

За кошти НСЗУ придбано: багатофункціональний пристрій Cenon - 2,4 тис. грн; ноутбук - 20,4 тис. грн.

За рахунок централізованих поставок отримано 7 медичних ширм на суму 10,5 тис. грн.

У 2024 році від Всесвітньої організації охорони здоров’я отримано:

  • візки з комплектуючими 2 шт – 159,938 тис. грн;
  • холодильники для вакцини 3 шт -153,762 тис. грн.

Підприємство стовідсотково забезпечене лікарськими засобами для надання невідкладної допомоги.

Протягом 2024 року за програмою «Доступні ліки» 36 осіб, хворих на цукровий діабет, було забезпечено інсуліном.

 

РОБОТА У ГАЛУЗІ ОСВІТИ

У 2024 році, який проходив в умовах продовження правового режиму воєнного стану в країні, діяльність відділу освіти, молоді та спорту Кириківської селищної ради була спрямована на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження мережі дошкільних закладів освіти та закладів загальної середньої освіти, позашкільного закладу, створення належних умов їх функціонування і розвитку, удосконалення змісту освітнього процесу, розвиток здібностей дітей та підлітків.

Мережа закладів освіти.

У підпорядкуванні відділу освіти, молоді та спорту Кириківської селищної ради 8 закладів освіти: 2 – ЗЗСО, 5 – ЗДО, 1 – КЗ «Центр позашкільної освіти».

Для забезпечення освітнього процесу в закладах освіти громади облаштовані найпростіші укриття у Заводському ліцеї, частину приміщення арендує Заводський ЗДО «Барвінок». Для облаштування найпростішого укриття Кириківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Кириківської селищної ради було профінансовано 374,151 тис.грн - місцевий бюджет. Для оснащення ПРУ Іванівського ЗДО «Зірочка» Кириківської селищної ради - профінансовано 54,91 тис.грн.(місцевий бюджет).

У 2024 році освітніми послугами було охоплено 123 дітей закладів дошкільної (з них діти 5-го року життя – 100 %) та 424 дитини загальної середньої освіти (100 %).

Одним з показників якості освітнього процесу є кількість випускників, нагороджених золотими і срібними медалями. Так, у 2023/2024 навчальному році 6 випускників Заводського ліцею нагороджені золотими медалями, що складає 18,75 % від загальної кількості випускників.

Залишається актуальним питання оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти (далі - ЗЗСО) і приведення її у відповідність до потреб громади.

 

Інклюзивний простір.

У 2023/2024 навчальному році організовано класи з інклюзивною формою навчання у Заводському ліцеї (2 учні), групу у ЗДО «Барвінок» (1 дитина) та введено посади асистента вихователя та асистента вчителя.

На виконання угоди про співпрацю з комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Великописарівської селищної ради проводилися спільні заходи в закладах освіти громади. З метою проведення корекційно – розвиткових занять для дітей з ООП у закладах освіти громади - профінансовано 22,90167 тис. грн.

Фінансування галузі «Освіта» протягом 2024 року.

  • придбані новорічні подарунки для учнів1-4 класів та вихованців дошкільних груп, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО, дітей внутрішньо переміщених осіб, дітей потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, дітей із багато дітних родин, дітей з інвалідністю - профінансовано 37,65 тис. грн. - місцевий бюджет;
  • придбана шкільна та спортивна форма для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, що проживають у сім’ях опікунів - профінансовано 36,0 тис. грн. - місцевий бюджет;
  • будівельні матеріали для закладів дошкільної освіти - профінансовано 14,25 тис. грн. - місцевий бюджет;
  • забезпечена діяльність єдиної державної електронної бази з питань освіти (ІСУО, ЄДЕБО), підтримка роботи веб-сайту - профінансовано 4,8 тис.грн. - місцевий бюджет;
  • придбані генератори для Кириківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Кириківської селищної ради та Яблучненського ЗДО «Струмочок» Кириківської селищної ради на загальну суму 89,78 тис.грн;
  • виготовлені технічні паспорта на заклади дошкільної освіти громади -28,2 тис.грн (кошти місцевого бюджету);
  • придбано інтерактивне мультимедійне обладнання (інтерактивна підлога) для Заводського ліцею Кириківської селищної ради - 231,0 тис.грн. - місцевий бюджет (залишок освітньої субвенції);
  • обладнано медичний кабінет Заводського ліцею Кириківської селищної ради  - 36,66 тис.грн місцевий бюджет (залишок освітньої субвенції);
  • придбано засоби навчання та обладнання для навчального кабінету фізики Заводського ліцею - 301,556 тис. грн, з них обласний бюджет 271,399 тис. грн; місцевий бюджет 30,157 тис. грн.;
  • для сталого функціонування шкільних автобусів - профінансовано 19,881 тис.грн. - місцевий бюджет;
  • для КЗ «ЦПО» придбані засоби навчання та обладнання на 3,47 тис. грн. - місцевий бюджет;

Забезпеченні комп’ютерним обладнанням учнів ЗЗСО - профінансовано 221,43604 тис. грн. - інші джерела.

Проведенні протипожежні заходи - 28,01 тис.грн (кошти місцевого бюджету).

Творча обдарованість.

З метою підтримки обдарованої молоді, створення умов для її розвитку та позитивної мотивації до навчання, серед учнів закладів освіти громади проводяться учнівські олімпіади, турніри та інші інтелектуальні змагання.

Здобувачі освіти вибороли 37 призових місць у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад, а саме: І місць - 5, ІІ місць - 11, ІІІ місць - 19.

У ІІІ фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт МАН учениця 10 класу Кириківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Юлія КОНЕГА (керівник – Алла ГОРБАНЬ) гідно представила Сумську область на Всеукраїнському етапі конкурсу, посівши ІІІ місце у відділенні екології та аграрних наук. Вона увійшла до переліку здобувачів освіти, які отримуватимуть стипендії голови Сумської обласної державної адміністрації.

У рамках обласного конкурсу соціально-освітніх проєктів «Діти розбудовують громаду!» вихованці закладу позашкільної освіти Кириківської селищної ради реалізовували волонтерський проєкт «Разом за чисте майбутнє!», який презентували та стали переможцями вихованці гуртка «Дослідники природи» (керівник – Людмила БІЛАН).

КЗ «Центр позашкільної освіти».

В 2024 році Комунальним закладом позашкільної освіти «Центр позашкільної освіти» Кириківської селищної ради організовано освітній процес для 248 вихованців за 5 напрямами позашкільної освіти.

9 гуртків працюють за рахунок коштів бюджету Кириківської селищної ради.

Гуртки закладу 100% є бюджетними, середня наповнюваність становила 30 вихованців. До занять у гуртках залучені діти соціально вразливих категорій.

Забезпечення підручниками.

Учні закладів загальної середньої освіти забезпечені підручниками на 91% (1-4 класи - 100%; 5-9 класи – 92%, 10-11 класи – 82 %).

Забезпечення підвезення до закладів освіти учнів та педагогічних працівників.

Автобусний парк закладів освіти Кириківської селищної ради складається з 5 автобусів, що здійснюють підвезення 350 учнів та 20 педагогів до місця навчання та додому. Підвіз здійснюється за 6 маршрутами загальною протяжністю 139,9 км. Для перевезення такої кількості дітей рух здійснюється за кількома маршрутами.

Шкільними автобусами здійснюється підвіз на НМТ, олімпіади, конкурси, спортивні змагання, екскурсії.

Харчування учнів.

Забезпечено в закладах загальної середньої освіти у 2024 році одноразовим безкоштовним харчуванням, за рахунок коштів місцевого бюджету: учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій.

З перших днів війни навчальні заклади Кириківської громади об’єднали свої зусилля заради допомоги постраждалим регіонам, військовим ЗСУ та переселенцям. Таким чином освітяни Кириківської громади почали тримати і надалі тримають волонтерський фронт!

 

ЗАКЛАДИ КУЛЬТУРИ

Для збереження та підтримки культурного та духовного розвитку громади працює:

- комунальний заклад «Центр культури та дозвілля» Кириківської селищної ради, до складу Центру входить 6 філій клубного типу;

- комунальний закладу «Публічна бібліотека» Кириківської селищної ради, який має 6 філій.

Головними напрямками роботи закладів культури є удосконалення форм і методів культурного обслуговування населення, патріотичне виховання, популяризація аматорського мистецтва, відродження української культури та національних традицій.

Діяльність закладів культури була спрямована на відзначення державних свят, пам’ятних дат, народних та духовних свят, організацію дозвілля для різних верств населення.

Аматорське мистецтво громади представляють 14 аматорських колективів, з яких 1 колектив носить почесне звання «народний аматорський» та 1 колектив звання «зразковий», які активно беруть участь у різних заходах, конкурсах, фестивалях.

Працівники культури активно долучалися до волонтерської діяльності: збирали гуманітарну допомогу для внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово проживають на території громади, для ЗСУ, плели маскувальні сітки.

Працівники клубних установ продовжили знімали відео сюжети, відео концерти, відеофільми і розповсюджували через інтернет-ресурси та соціальні мережі.

Протягом 2024 року заходи проводились для невеликої кількості відвідувачів, а саме: інформаційно-просвітницькі та мистецькі заходи, спрямовані на утвердження: патріотизму, формування національної свідомості населення шляхом відзначення державних свят, знаменних та пам’ятних дат з історії України, заходи з нагоди Дня Соборності України, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, відзначення Шевченківських свят, до вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи (виставки, урок пам’яті, години реквієм), Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам), Дня Європи (інформаційна година в бібліотеці), Міжнародного дня захисту дітей, До Дня матері, День героїв України, Дня Конституції України (книжкові виставки, флешмоби), відкриття Алеї пам’яті загиблих захисників і захисниць України в селищі Кириківка.

Онлайн – заходи, які презентували заклади культури у соцмережі Facebook груп стали доступнішими масовому глядачу.

Аматорські колективи клубних закладів Кириківської територіальної громади взяли участь в таких обласних та всеукраїнських заходах:

- танцювальний колектив «МАЛЬВИ» КЗ «Центр культури та дозвілля» (керівник Тетяна Чернігова) в обласному конкурсі сучасної, естрадної, класичної та бальної  хореографії «ЗІРКИ СУМЩИНИ» (диплом учасника);

- танцювальний колектив «МАЛЬВИ» КЗ «Центр культури та дозвілля» (керівник Тетяна Чернігова) у всеукраїнському багатожанровому конкурсі «БИТВА ЖАНРІВ» (лауреат І ступеня);

- аматорський вокальний ансамбль «КАЛИНОНЬКА» КЗ «Центр культури та дозвілля» в обласному конкурсі естрадної пісні та сучасної популярної музики «РАДОСЛАВ» (диплом учасника);

- зразковий аматорський духовий оркестр Рябинівського СБК-філії (керівник Леонід Проценко) у всеукраїнському фестивалі конкурс-мистецтв «РІЗДВЯНА Україна» (лауреат ІІ ступеня);

- аматорський народний обрядово-фольклорний колектив «Рябинушка» Рябинівського сільського будинку культури-філії (керівник Галина Романенко) у всеукраїнському конкурсі творчих проєктів «КОД НАЦІЇ» до 33-річниці Незалежності України (диплом учасника);

- гурток вокального співу Рябинівського сільського будинку культури-філії (керівник Галина Романенко) у всеукраїнському конкурсі творчих проєктів «КОД НАЦІЇ» до 33-річниці Незалежності України (диплом учасника);

- зразковий аматорський духовий оркестр Рябинівського СБК-філії (керівник Леонід Проценко) у всеукраїнському багатожанровому конкурсі «БИТВА ЖАНРІВ» (лауреат І ступеня);

- аматорський народний обрядово-фольклорний колектив «Рябинушка» Рябинівського сільського будинку культури-філії (керівник Галина Романенко) у всеукраїнському багатожанровому конкурсі «БИТВА ЖАНРІВ» (лауреат ІІ ступеня);

- гурток вокального співу Рябинівського сільського будинку культури-філії (керівник Галина Романенко) у всеукраїнському багатожанровому конкурсі «БИТВА ЖАНРІВ» (лауреат І ступеня).

Робота бібліотек у звітному періоді була орієнтована на реалізацію Закону України «Про бібліотеки та бібліотечну справу» та спрямована на популяризацію дитячої, юнацької, дорослої книги та періодичних видань. З метою популяризації бібліотечного фонду, організовувалися книжкові виставки, тематичні полички.

В умовах воєнного стану всі бібліотеки Кириківської громади надають безкоштовні послуги своїм відвідувачам, у тому числі й тимчасово переміщеним особам. Бібліотекарі намагаються в повному обсязі задовольняти потреби усіх своїх користувачів.

За звітний період бібліотеки громади обслужили 2923 користувачів, з них 491 дитина. Сьогодні до послуг читачів фонд бібліотеки, який налічує 39987 ви­дань. За 2024 рік до бібліотек надійшло 550 примірників книг, які отримали від видавництва «Школа», Благодійного фонду ім. Іллі Грабаря та в результаті участі у проєктах «Різниця Є», «Німецька полиця».

Протягом 2024 року з фонду бібліотек вибуло 6891 примірник бібліотечного фонду.

Завдяки співпраці з інтернет-магазином «Така Мака» бібліотека отримала 11 сучасних україномовних ігрових наборів. Від громадської організації «Райз+» отримали в подарунок чотири комплекти настільної «Воєнної монополії».

В бібліотеках територіальної громади проводились заходи для різних категорій користувачів.

Брали активну участь в Всеукраїнських, обласних конкурсах, флешмобах, марафонах, челленджах.

Співпрацюючи із закладами освіти, громадськими організаціями, вели роботу з популяризації книги, використовуючи при цьому різні форми роботи.

В умовах воєнного часу бібліотеки, як і раніше, залишаються відкритими для співпраці та допомоги усім, хто цього потребує.         

        На державному обліку 49 пам’яток культурної спадщини, в тому числі археології –22, історії – 24, архітектури – 2 та монументального мистецтва - 1. На всі пам'ятки культурної спадщини громади укладені охоронні договори.

Центром здійснюється відповідна робота щодо збереження та охорони пам’яток. Проводяться обстеження об’єктів культурної спадщини, здійснюється їх фотофіксація. Проведено моніторинг 4 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини: могильник курганний, майдан «Королівські Могили» (III тис. до н.е. - I  тис., XVII ст.); могильник курганний, майдан «Катеринівка», II тис. до н.е. - I тис. XVII ст.).

 

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

За звітний період на території Кириківської селищної територіальної громади були створені умови для фізичного виховання, масового спорту, та місця масового відпочинку населення, з урахуванням віку, статі, стану здоров’я отримувачів послуг тощо. Основна увага приділялася вдосконаленню системи організації і проведення фізкультурно-оздоровчих і спортивно-масових заходів серед широких верств населення, залучення їх до занять фізичної культурою та спортом, проводилася профілактика негативних явищ та формування здорового способу життя у молодіжному середовищі.

За ініціативою Президента України у січні 2024 року стартували найбільш масштабні учнівські змагання у рамках спортивного проекту «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» з п’яти видів спорту: футзалу, баскетболу, волейболу, черлідингу та спортивного орієнтування.

У березні 2024 року відбулося урочисте відкриття ІІ (територіального) етапу змагань «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» з видів спорту в Кириківській селищній раді. Команда юнаків Заводського ліцею Кириківської селищної ради виборола ІІІ місце у ІІІ районному (зональному) етапі Всеукраїнських змагань у рамках «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» з баскетболу.

Команда дівчат Заводського ліцею Кириківської селищної ради, виборовши І місце у ІІІ (районному) етапі проєкту «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги», представила нашу громаду на обласному ІV етапі змагань із черлідингу. 

Традиційно щороку на початку травня проходять змагання військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). 

На території громади існує збірна по футболу та волейболу Кириківської селищної ради, яка брала участь:

- у червні-липні 2 рази на тиждень грали у футбол з командами військових ЗСУ, які були на ротації;

- Кубок Петровича розігрували збірні команди м. Охтирки, селища Кириківки, селища Писарівки;

 - змаганні з пляжного волейболу з командами с. Рябина, смт. Писарівка.

Молодь Кириківської селищної ради бере участь у змаганнях з волейболу серед команд Охтирського району.

 

 

РОБОТА У СФЕРІ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

 

Цивільний захист

У звязку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України реагування на безпекові виклики, в умовах війни та воєнного стану, стало фундаментальною потребою нашої громади.

Основна робота з питань цивільного захисту у 2024 році спрямовувалась на:

- забезпечення готовності органів управління, сил та засобів цивільного захисту до оперативного реагування на надзвичайні ситуації в умовах воєнного стану;

- вдосконалення інформаційного забезпечення у сфері цивільного захисту;

- забезпечення нормальних умов життєдіяльності населення.

На території громади розташовані 15 захисних споруд цивільного захисту, а саме: ПРУ – 11; найпростіші укриття - 4.

За звітний період з метою оснащення захисних споруд/укриттів цивільного захисту використані кошти:

  • - придбання предметів і матеріалів - 54,91 тис. грн;
  • - облаштування сховищ опорних закладів освіти – 374,151 тис. грн.

На початку 2024 року змонтовано та введено в експлуатацію програмно-апаратний комплекс оповіщення ПАКО, призначений для побудови автоматизованої системи централізованого оповіщення громади. Використано 17 5914 грн.

Продовжують функціонувати 2 «Пунктів незламності», де, в разі тривалого відключення електроенергії і низьких температур можна зігрітися, зарядити телефони.

Питання техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  розглядаються на засіданнях Комісії ТЕБ та НС. У 2024 році проведено 14 таких засідань, розглянуто 22 питання.

Одним із питань цивільного захисту населення на території громади є створення матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. У звітному році постраждалому населенню з було видано 70 листів шиферу та 70 м плівки.

З метою недопущення травмування жителів громади та нещасних випадків разом з підрозділами ДСНС, ЗСУ проводилась робота з розмінування, обстежень місць влучання вибухонебезпечних предметів, логістики пересування мобільних нарядів; здійснювався обмін інформацією, спільне реагування на надзвичайні ситуації.

 

Військовий облік, мобілізаційна робота

З метою своєчасного оповіщення резервістів, військовозобов’язаних та постачальників техніки, за ініціативою Охтирського РТЦК та СП, Відділу загальної, організаційно-кадрової роботи, зв’язків з громадськістю та юридичного забезпечення, створено на території Кириківської селищної територіальної громади пункт збору на базі приміщення селищної ради та офісів старост у старостинських округах громади з організаційною структурою: управління пункту, відділення оповіщення і явки, відділення формування і відправки команд, група розшуку; затверджено особовий склад пункту збору.

У звітному році проведено ряд заходів з питань військового обліку і мобілізації, головною метою яких є забезпечення персонально-первинного обліку призовників і військовозобов’язаних та резервістів на території громади:

- взяття на військовий облік громадян, які прибули на нове місце проживання – 37 осіб;

- зняття з військового обліку громадян, які вибули на нове місце проживання – 10 осіб;

- складання і подання списків громадян, які підлягають приписці до призовної дільниці – 31 особа;

- оповіщення призовників про їх виклик до другого відділу Охтирського РТЦК та СП;

- звірка обліку призовників з обліком другого відділу Охтирського РТЦК та СП, виконання відміток про результати призову у відповідних облікових формах.

Опрацьовано 3 звернення фермерських господарств щодо визнання їх такими, що мають важливе значення для економіки держави чи задоволення потреб територіальної громади, в результаті чого підготовлено відповідні листи - обґрунтування.

 

 

Забезпечення громадської безпеки та сприяння

правоохоронним органам

Продовжуємо реалізовувати на території громади проєкт «Поліцейський офіцер громади». В селищі Кириківка діє «Поліцейська станція», територію громади обслуговує поліцейський офіцер громади.

Поліцейським офіцером громади у звітному році було виявлено та задокументовано 90 адміністративних правопорушень, розкрито 11 злочинів.

На обліку перебувають 2 раніше засуджені особи, з якими постійно проводиться профілактична робота.

З метою недопущення вчинення злочинів, порушень громадського порядку та стабілізації криміногенної обстановки на території обслуговування поліцейський офіцер проводить профілактичну роботу серед неповнолітніх та осіб, які зловживають спиртними напоями, вчиняють домашнє насильство. На обліку перебуває – 23 кривдника, які вчинили домашнє насильство.

Проводилися перевірки власників мисливської зброї на дотримання правил її зберігання.

Разом із Відділом «Служба у справах дітей та сім’ї» проводилися спільні виїзди, під час яких було здійснено перевірку у мов проживання сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Поліцейським офіцером громади перевірено всі магазини, розташовані на території громади, проведено профілактичні бесіди з продавцями даних закладів щодо недопущення продажу алкоголю і тютюнових виробів неповнолітнім особам.

З місцевого бюджету виділено кошти у сумі 145,00 тис. грн. на придбання паливно - мастильних матеріалів для службового автотранспорту поліцейського офіцера громади.

 

Підсумовуючи хочу сказати, що ми щоденно маємо ті чи інші виклики, але всі з вами разом сміливо йдемо на зустріч їм, не втрачаючи віри та оптимізму, віддано й ефективно працюємо на благо громади.

Величезні слова вдячності Збройним Силам України, які стали міцним щитом для кожного з нас, волонтерам, які сформували і утримують надійний тил. Окремо хочу подякувати депутатському корпусу, виконавчому комітету, працівникам селищної ради, працівникам галузей освіти, культури, медицини, комунальних та приватних підприємств, всім, хто забезпечує життєдіяльність громади.

 

 

Дякую за увагу!

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь