Віздначення Дня визволення України від фашистсько-німецьких загарбників

Дата: 29.10.2018 14:45

Віздначення Дня визволення України від фашистсько-німецьких загарбників

В Кириківській громаді відбувся мітинг – реквієм: «Подвигу – память, подвигу слава», присвячений дню визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Бібліотечні працівники публічної бібліотеки Тамара Мулявка, Оксана Статівка підготували історичну довідку про визволення свого селища. Вони розповіли про особливо жорстокі і кровопролитні бої, які розгорілися в районі залізничної станції Кириківка. 8 серпня форсувавши Ворсклу в районі села Іванівки, бої на околицях Кириківки зав’язали передові підрозділи 147 – стрілецької дивізії. За визволення селища Кириківка помічник командира взводу другого стрілецького батальйону, 600-го стрілецького полку,147 – ї дивізії старший сержант Лисенко Іван Тимофійович отримав звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна та Медалі «Золота Зірка».

За визволення Кириківки загинуло близько 300 радянських воїнів і командирів, за час окупації 18 жителів розстріляно 35 – насильно були вивезені на каторжні роботи в Німеччину, всього 847 жителів селища воювало на війні, 344 з них – загинуло. 142 – були нагороджені різними нагородами.

Настоятель Кириківського храму отець Василій відправив молебень по убієнних  бійцях,які визволяли наше селище.

До підніжжя памятника лягли квіти.

Завідуюча Кириківської ПБ Т.В. Мулявка