проект «Про визначення мінімального розміру місячної орендної плати за один квадратний метр"

Дата: 11.11.2018 13:05

Кириківська селищна рада

Великописарівського району Сумської області

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

Від  ___.2018                                                                    смт. Кириківка

«Про визначення мінімального розміру

місячної орендної плати за один квадратний метр

загальної площі нерухомого майна

на території  Кириківської ОТГ на 2019 рік»

Згідно з підпунктом 170.1.2 пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України, постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1253 «Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб», керуючись статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кириківська селищна рада вирішила:

1. Встановити мінімальну вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб згідно з розрахунком, що додається.

2. Рекомендувати органам  Державної  фіскальної  служби  України при здійсненні контролю за повнотою надходжень податку на доходи фізичних осіб від надання в оренду (суборенду), житлового найму (піднайму) нерухомого майна (включаючи земельну ділянку, на якій розміщується нерухоме майно, присадибну ділянку), крім земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю, керуватися даним рішенням.

3. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Кириківської селищної ради від 07 листопада 2017 року «Про визначення мінімального розміру місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна на території Кириківської ОТГ на 2018 рік».

4. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2019.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань планувань, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

Селищний голова                                         І.М.Мороз

до рішення двадцять восьмої

сесії сьомого скликання

Кириківської селищної ради

від 22.12.2018

Розрахунок

мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб

Мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб (включаючи земельну ділянку, на якій розміщується нерухоме майно, присадибну ділянку), крім земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю при передачі його в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) на території Кириківської селищної ради розраховується за такою формулою:

Р = (Рн х Ф)/ (К х 12),

де Р – мінімальна вартість місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна у гривнях;

Рн – середня вартість 1 кв. метра новозбудованого об’єкта, подібного до орендованого, яка обчислюється у гривнях, залежно від вартості будівництва та уточнюється щороку.

По Кириківській селищній раді на 2019 рік прогнозна середньорічна опосередкована вартість спорудження житла 1 кв. метра загальної площі квартир будинку визначено на рівні показника по Сумській області згідно з наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.03.2018 № 46 та становить 10460 гривень.

Ф – вид функціонального використання об'єкта нерухомого майна. У разі використання такого об'єкта для провадження виробничої діяльності зазначений коефіцієнт дорівнює 2, іншої комерційної діяльності – 3, некомерційної діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб, – 1.

К – коефіцієнт окупності об’єкта у разі надання його в оренду, що відповідає проектному строку експлуатації такого об’єкта (від 5 до 100 років).

Коефіцієнт окупності об’єкта (К) на території Кириківської селищної ради складає 100 років.

У залежності від виду функціонального використання об'єкта нерухомого майна (коефіцієнт Ф) мінімальна  вартість місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна складає:

1. Для провадження виробничої діяльності:

Р = 10 460 х 2 / (100 х 12) = 17,43 грн.;

2. Для іншої комерційної діяльності:

Р = 10 460 х 3 / (100 х 12) = 26,15 грн.;

3. Для некомерційної діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб:

Р = 10 460 х 1 / (100 х 12) = 8,72 грн.;

Підготувала:

Головний спеціаліст

Відділу ЖКГ, містобудування, архітектури,

благоустрою та економічного розвитку                                                   В.В.Тютюн