Відзначення 30-ї річниці видедення військ з Афганістану

Дата: 15.02.2019 15:33

В Кириківській громаді відбувся мітинг – реквієм із вшанування воїнів – афганців та учасників бойових дій на території інших держав.

Працівники культури Т. Мулявка, О. Статівка, В Литвин розповіли присутнім, що 30 років пройшло з того часу, коли остання  колона радянських військ була виведена з Афганістану. Десятирічна, офіційно не оголошена війна, залишила тисячі жертв, сльози і горе. Не повернулося додому з війни 3360 українських воїнів, з них – 3280 загинуло, а 80 – пропало безвісти, чи потрапило в полон, багато залишилися інвалідами.

За період військових дій в Афганістані з нашого району були призвані і брали участь у боях 101 чоловік. Отримали поранення 4 воїни. Нагороджені медаллю «За відвагу» - 7 воїнів, «За бойові заслуги» _ 8 воїнів. Загинули  4 воїни, з них по Кириківській громаді, це – рядовий Єременко Михайло Іванович 1963 р. народження, похований в с. Вищевеселе, рядовий Зайцев Олександр Андрійович 1964 р. н., похований в с. Іванівка, рядовий Щербак Костянтин Володимирович 1965 р. н., похований с. Маракучка. Всі загиблі посмертно нагороджені орденами Червоної зірки.

Сьогодні в громаді проживає ветеранів – афганців – 20 чоловік.

З привітальним словом виступила представник Кириківської селищної ради Ольга Єрмолова – завідувач військово – облікового бюро і нагородила грамотами воїнів – інтернаціоналістів громади за їх громадянську мужність і патріотизм.

Цього дня прийшли привітати ветеранів – афганців учні Кириківської                              ЗОШ І – ІІІ ст.

Священнослужитель о. Василій відслужив панахиду за загиблими воїнами.

Аматор художнього слова, учасник Чорнобильської АЕС Володимир Гаманов прочитав свої вірші присвячені воїнам Афганської війни.

Присутні поклали квіти до памятника воїнам – афганцям.

Масовий захід підготували Кириківська селищна рада (Л. Горбань), директор «Центру культури та дозвілля» (Л. Макайда).

О. Статівка – Бібліотекар Кириківської публічної бібліотеки.