На Великдень обережно поводьтеся з вогнем

Дата: 26.04.2019 10:50

На Великдень обережно поводьтеся з вогнем

http://nmc-volyn.gov.ua/files/image/%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8E/2017/14.04.17/1.jpgНаближається одне з найбільших християнських свят – Великдень. Під час богослужінь священнослужителі та віруючі в приміщенні храмів використовують відкритий вогонь та повинні бути уважними при користуванні ним.
   Правила безпеки, яких необхідно дотримуватися у храмах:

• після завершення служби не слід залишати у церквах непогашені свічки;
  • електропобутові та освітлювальні прилади необхідно від’єднати від електромережі;
  • слід вкрай обережно поводитись із різноманітними електричними пристроями, якими прикрашають внутрішні конструктивні елементи церков, іконостаси та окремі образи;
  • свічники потрібно встановити на металеві листи, що закріплені на підлозі;
  • тримаючи свічку в руках, необхідно слідкувати за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути;
  • жінкам слід міцно підв’язувати хустки і прибирати волосся, зменшуючи ризик попадання на них вогню при нахилі голови.

http://nmc-volyn.gov.ua/files/image/%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8E/2017/14.04.17/2.jpghttp://nmc-volyn.gov.ua/files/image/%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8E/2017/14.04.17/3.jpgПісля служби багато людей несуть лампадки та запалені свічки додому. Залишені без нагляду, вони також можуть стати однією з причин пожежі під час святкування Великодня.
   В цей період люди традиційно провідують могили родичів, прибирають їх від сміття та сухого листя. Під час таких робіт необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки, складати сміття у спеціально відведених для цього місцях.
   Великдень та у вихідні дні багато людей відпочиватиме на лоні природи. Перш за все слід пам’ятати, що в лісопаркових зонах заборонено розводити вогнища, кидати непогашені сірники або недопалки. Порушення цих вимог передбачає адміністративну відповідальність, а ще гірше — може призвести до пожежі та непередбачуваних наслідків.
   Відзначаючи свята, не слід зловживати алкоголем, бо це значно уповільнює відчуття небезпеки і тому часто призводить до надзвичайних подій з тяжкими наслідками. Крім того, треба пам’ятати, що куріння у ліжку — одна з основних причин трагедій, адже коли людина раптово починає засинати, то не помічає, як випускає з рук недопалок і виникає пожежа.

Отже, щоб гарний настрій супроводжував Вас у святкові дні, не забувайте виконувати заходи безпеки та будьте уважними й обережними.