Святкування Івана Купала у Кириківці

Дата: 07.07.2019 15:43

Свято Івана Купала є одним із найдавніших і найбільш улюблених у народі. В селищі Кириківка на нього чекають усі – і дорослі і малі. З’їзджаються  гості звідусіль, щоб розважатися, поспілкуватися у дружній компанії.

Свято як завжди розпочали Дитячою годиною, де працівники публічної бібліотеки Т. Мулявка, О. Статівка для дітей проводили різноманітні ігри, конкурси, естафети.

Потім ведучі заходу Юлія Доля, Ірина Карпусь надали слово заступнику селищного голови Анатолію Ставицькому, який привітав земляків із святом, побажав односельцям добре відпочити.

Бурхливими оплесками глядачі сприйняли комедійно – жартівливу сценку на сучасний лад «Відьмі».

На свято завітали кандидати у народні депутати України по одномандатному виборчому окрузі № 162 Віктор Сугак та Микола Смілик. Вони розповіли про себе та пообіцяли гідно виконувати свої обовязки, чесно і не покладаючи рук працювати на благо всієї нашої великої держави.

Ну, а потім увагу присутніх захопили  і вже не відпускали самодіяльні артисти. Це – жіночий  вокальний ансамбль «Джерело», та художні аматори Заводського сільського клубу.

Глядачі насолоджувалися концертною програмою, дружніми оплесками віддячували артистам за кожний виступ.

Традиційно відбувся конкурс на кращий вінок. Всі учасники одержали призи.

Глядачів розважав своїми танцями дитячий  хореографічний колектив «Зорепад».

Біля річки Ворскла розгорнулося справжнє святкове шоу за участю мавок, які припливли на човнах, вийшли на берег і затанцювали зі свічками, а потім з дівчатами поспішили до берега – настав час урочисто пускати віночки на воду за течією. Від того, куди попливе вінок, судили, куди дівчина піде заміж.

Дорослі у воду кидали квіти, трави, кропиву (оберіг від русалок) сміливці починають купатися. Адже купальська вода – символ цілющої сили.

До вечірньої зорі розпалили вогонь. Запалало вогнище аж до неба.

Не пройшло це свято і без участі нечистої сили, ролі якої виконували Владислав Канищев, Денис Бойко, Іван Тарасенко.

На завершення відбулася дискотека. Свято тривало далеко за північ його підготували виконком селищної ради, Валентина Литвин, Павло Купченко, Микола Зіновєв та учасники художньої самодіяльності.

Ми щиро вдячні директору ТОВ «Кириківське» Олексію Сугаку за надану спонсорську допомогу в придбанні призів і в приготуванні смачних шашликів, приватним підприємцям Тетяні Корольковій, Наталії Долі та іншим за якісне обслуговування населення та їх різноманітні випічки, смаколики.

Оксана Статівка бібліотекар Кириківської публічної бібліотеки.