«Е-МАЛЯТКО» – ОДНА ЗАЯВА І ДЕСЯТЬ ПОСЛУГ, ПОВ’ЯЗАНИХ З НАРОДЖЕННЯМ ДИТИНИ, В КАРМАНІ

Дата: 13.08.2019 14:38

Прогресивна електронна послуга «е-малятко», ініційована Міністерством юстиції України, створена задля підтримки державою громадян, які нещодавно стали батьками. Завдяки даній ініціативі сумчани при наявності тільки однієї заяви зможуть отримати десять базових сервісів, пов’язаних з народженням дитини.

Ця послуга спрямована на оформлення без бюрократії українцями державної реєстрації народження дитини, реєстрації місця проживання малюка, призначення державних виплат при народженні дитини, внесення відомостей про дитину до реєстру пацієнтів, внесення відомостей до реєстру платників податків, видачу посвідчень батькам багатодітних сімей і призначення допомоги дітям, які виховуються в багатодітних родинах, та інших важливих послуг.

«Сутність «е-малятко» полягає в тому, що будь-який громадянин отримує пакет послуг від різних відомств через єдиний контакт, зокрема за допомогою інтернету. Головне – без ходіння по кабінетах та витрачання особистого часу. До речі, ця ініціатива увібрала найкращий світовий досвід», - зазначила керівник юстиції Сумської області Ірина Свистун.

Вона додала, що весь спектр сервісу надаватиметься після подання батьком або матір’ю новонародженої дитини всього однієї заяви.

Планується, що проєкт «е-малятко» запрацює по всій території України, у тому числі на Сумщині, вже з 1 січня 2020 року.