У селищі Кириківка громадськість прийшла до пам’ятного Хреста жертвам голодоморів, що на кладовищі

Дата: 27.11.2020 13:57

Жахливі сторінки історії, коли у пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирали 24 людини. За різними даними у 1932 – 1933 роках  померло насильницькою смертю до 10 мільйонів осіб. Зникли не лише родини, а й цілі хутори і села, нагадали ведучі масового заходу  День скорботи: «Дзвони – 1933-го» Оксана Статівка, Валентина Литвин.

Селищний голова Павло Гученко закликав  пам’ятати, що людське життя – це найвища цінність, і ми маємо пам’ятати  про це, щоб подібні злочини проти людства більше ніколи не повторилися у цивілізованому світі.

Пам'ять  жертв голодоморів ушанували хвилиною мовчання.

Отець Василій відслужив панахиду за померлими від голоду.

У бібліотеках – філіях до цієї дати були оформлені книжкові виставки – реквієм: «Незгасима пам’яті  свіча» (Кириківська публічна бібліотека), «Калиновий гай скорботи» (Рябинівська б/ф, Яблучнеська б/ф), «Голокост:пам'ять во спасіння» (Вищевеселівська б/ф).

Мулявка Тамара, завідувач КЗ «Кириіквська публічна бібліотека»