Правила поведінки на воді для дітей
Вода – це чудодійний засіб оздоровлення дітей. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді себе спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.
Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил:
-
Купання дозволяється в спеціально обладнаних місцях, визначених місцевими органами виконавчої влади, під наглядом дорослих (педагогів, керівників або батьків).
-
До купання допускаються групи дітей до 10 чоловік під наглядом одного відповідального, що вміє добре плавати і знає прийоми рятування на воді.
-
Біля місця купання має бути обладнаний медичний пункт, а в разі його відсутності купання має здійснюватись під наглядом медпрацівника.
-
Місця купання обладнуються рятувальними постами з рятувальними засобами. Крім того, в місцях купання дітей ретельно перевіряється дно аварійно-рятувальними службами, про що складається акт перевірки, вимірюється температура води і повітря.
-
Діти допускаються до купання після огляду лікарем.
-
Роздягання та одягання дітей проводиться під наглядом організатора купання (одяг кожної дитини викладається у рядки окремими купами).
-
До і після купання проводиться перевірка наявності дітей, шляхом шикування їх вряд у відповідності до своїх куп одягу.
-
Відповідальний за купання повинен: нагадати дітям правила поведінки на воді до початку купання, увійти у воду першим (до дозволеної межі), а вийти останнім.
-
При особистому купанні дітей дорослі зобов’язані постійно спостерігати за дітьми, що купаються.
Отже, якщо ви будете уважними і будете дотримуватися вищевказаних правил, відпочинок на воді принесе вам лише радість та задоволення.