Кириківська громада
Сумська область, Охтирський район

Повідомлення про проведення громадського обговорення

Дата: 25.10.2021 08:35
Кількість переглядів: 143

Виноситься на громадське обговорення питання про доцільність припинення шляхом ліквідації Яблучненського закладу загальної середньої освіти І ступеня Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд, відповідно до Законів України про «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», рішення дев’ятої сесії восьмого скликання від 12.10.2021 року «Про доцільність припинення шляхом ліквідації Яблучненського закладу загальної середньої освіти І ступеня Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області»

Найменування організатора громадського обговорення – Кириківська селищна рада.

2. Мета: врахування думки жителів Яблучненського старостинського округу щодо доцільності припинення шляхом ліквідації Яблучненського закладу загальної середньої освіти І ступеня Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області. Адреса: 42846, Сумська область, Великописарівський район, с. Яблучне, вул. Щаслива,45 (ЄДРПОУ – 24012893).

Аналіз мережі закладів освіти змушує шукати раціональні форми функціонування та розвитку як дошкільної, так і загальної середньої освіти для задоволення освітніх потреб населення громади.  Основними завданнями розвитку системи освіти Кириківської селищної ради на 2021/2022 навчальний рік є охоплення навчанням і вихованням дітей, забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти, економічних і соціальних гарантій для професійної самореалізації педагогічних працівників, розвитку матеріально – технічної бази закладів освіти, тому на дев’ятій сесії восьмого скликання від 12.10.2021 року прийнято рішення «Про затвердження перспективного плану оптимізації мережі закладів освіти Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області на 2021-2022 роки».

На території села Яблучне функціонує 1 заклад загальної середньої освіти. У Яблучненському ЗЗСО І ступеня  у 2021-2022 навчальному році відсутній контингент учнів для повноцінної роботи закладу. Основна проблема не в тому, що на сьогодні Яблучненський ЗЗСО І ступеня не відповідає вимогам щодо наповнюваності класів, яка для нашої громади  розрахована на рівні 14,5 учнів. Хоча і цей момент потребує роз’яснення. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена,  виключно, на заробітну плату педагогічних працівників.  Головне – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики,  мати можливість повноцінного  розвитку своїх  здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі, є у дітей мотивація до кращих результатів у навчанні.

 

          Забезпечення рівного доступу до якісної освіти є одним із пріоритетних напрямів реалізації державної освітньої політики. Завдання закладу освіти насамперед - давати дітям якісні знання. Уже потім це місце працевлаштування вчителів. Школа – це установа, яка фінансується з державного бюджету і повинна забезпечувати всіх дітей освітою на рівні Державного стандарту. І тут вирішальною є роль вчителя, його системна робота над підготовкою до уроків, використання на уроках проблемних і дослідницьких методів навчання, перехід від процесу наповнення учнів знаннями до процесу усвідомленого здобуття ними необхідних навичок для вирішення проблемних ситуацій, що в кінцевому підсумку й буде формуванням компетентності.

Чому ми свідомо позбавляємо учнівську молодь  с. Яблучне можливості подискутувати зі своїми однокласниками на уроках історії, відчути командний дух під час гри у волейбол, обговорити результати дослідницької діяльності на уроках біології, створювати спільні навчальні  проекти на уроках інформатики ? Де ж наша відповідальність перед дітьми?

          Тож, ті батьки, які турбуються  за майбутнє своїх дітей та прагнуть забезпечити їх успішне майбутнє, надають можливість навчатися в навчальних закладах, де впевнені, що їх діти зможуть здобути якісні знання.

А якщо говорити за поширене  твердження, що не має школи - не має села, то знову ж,  якщо в селі залишилося настільки мало дітей, що школа стала категорично малокомплектною, то це не тому, що щось не так зі школою, чи не допрацьовує влада. Це закономірні   процеси, які існують в усьому світі і в Україні зокрема, – просто немає необхідності у великій кількості людей, задіяних  у сільському господарстві, тому що з’явилася нова потужна сільськогосподарська техніка та  нові технології, які не потребують застосування ручної праці.

          Але від цього не повинні страждати ваші діти.  Вони не повинні ні в чому уступати своїм  ровесникам та мати добрий старт для дорослого життя. І тоді уродженці села зможуть продовжити добрі традиції своїх відомих  земляків, які прославили рідний край своїми досягненнями та звершеннями.

4. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо реорганізації закладів освіти Кириківської селищної ради  Кириківська селищна рада, відділ освіти, молоді та спорту  Кириківської селищної ради. 

5. Строк, місце, час проведення громадських слухань, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників – громадські слухання  відбудуться у  термін до  12 жовтня 2022 року, дати громадських обговорень будуть повідомлені додатково.

 6. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону  для подання пропозицій (зауважень) –          42830, вул. Широка, 12, смт. Кириківка, Охтирський район, Сумська область, Україна. 

7.  Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає протягом року з дати опублікування повідомлення про його проведення.

8. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення – Кириківська селищна рада, смт. Кириківка, вул. Широка, 12,  e-mail: krs.57@ukr.net, тел. 380955650026.

9.  Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Павлушенко Сергій Петрович – заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

10.Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 5 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Кириківської селищної ради.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в обговоренні питання щодо ліквідації Яблучненського ЗЗСО І ступеня Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області

 

ПРОЄКТ РІШЕННЯ

 

Виноситься на громадське обговорення питання про доцільність припинення шляхом ліквідації Рябинівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Великописарівського району Сумської області  відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд, відповідно до законів України про «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», рішення дев’ятої сесії восьмого скликання від 12.10.2021 року «Про доцільність припинення шляхом ліквідації Рябинівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Великописарівського району Сумської області».  

Найменування організатора громадського обговорення – Кириківська селищна рада.

2. Мета: врахування думки жителів   Рябинівського старостинського округу щодо доцільності припинення шляхом ліквідації Рябинівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Великописарівського району Сумської області. Адреса: 42843 Сумська обл., Великописарівський р-н, село Рябина, вул. Паркова, б. 1А

Аналіз мережі закладів освіти змушує шукати раціональні форми функціонування та розвитку як дошкільної, так і загальної середньої освіти для задоволення освітніх потреб населення громади.  Основними завданнями розвитку системи освіти Кириківської селищної ради на 2021/2022 навчальний рік є охоплення навчанням і вихованням дітей, забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти, економічних і соціальних гарантій для професійної самореалізації педагогічних працівників, розвитку матеріально – технічної бази закладів освіти, тому на дев’ятій сесії восьмого скликання від 12.10.2021 року прийнято рішення «Про затвердження перспективного плану оптимізації мережі закладів освіти Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області на 2021-2022 роки».

На території села Рябина функціонує 1 заклад загальної середньої освіти. У Рябинівському ЗЗСО І-ІІ ступеня  у 2021-2022 навчальному році  контингент учнів становить 31 дитина, що унеможливлює повноцінну роботу закладу. Основна проблема не в тому, що на сьогодні Рябинівський ЗЗСО І-ІІ ступеня не відповідає вимогам щодо наповнюваності класів, яка для нашої громади  розрахована на рівні 14,5 учнів. Хоча і цей момент потребує роз’яснення. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена,  виключно, на заробітну плату педагогічних працівників.  Головне – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики,  мати можливість повноцінного  розвитку своїх  здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі, є у дітей мотивація до кращих результатів у навчанні.

 

          Забезпечення рівного доступу до якісної освіти є одним із пріоритетних напрямів реалізації державної освітньої політики. Завдання закладу освіти насамперед - давати дітям якісні знання. Уже потім це місце працевлаштування вчителів. Школа – це установа, яка фінансується з державного бюджету і повинна забезпечувати всіх дітей освітою на рівні Державного стандарту. І тут вирішальною є роль вчителя, його системна робота над підготовкою до уроків, використання на уроках проблемних і дослідницьких методів навчання, перехід від процесу наповнення учнів знаннями до процесу усвідомленого здобуття ними необхідних навичок для вирішення проблемних ситуацій, що в кінцевому підсумку й буде формуванням компетентності.

Чому ми свідомо позбавляємо учнівську молодь  с. Рябина можливості подискутувати зі своїми однокласниками на уроках історії, відчути командний дух під час гри у волейбол, обговорити результати дослідницької діяльності на уроках біології, створювати спільні навчальні  проекти на уроках інформатики ? Де ж наша відповідальність перед дітьми?

          Тож, ті батьки, які турбуються  за майбутнє своїх дітей та прагнуть забезпечити їх успішне майбутнє, надають можливість навчатися в навчальних закладах, де впевнені, що їх діти зможуть здобути якісні знання.

А якщо говорити за поширене  твердження, що не має школи - не має села, то знову ж,  якщо в селі залишилося настільки мало дітей, що школа стала категорично малокомплектною, то це не тому, що щось не так зі школою, чи не допрацьовує влада. Це закономірні   процеси, які існують в усьому світі і в Україні зокрема, – просто немає необхідності у великій кількості людей, задіяних  у сільському господарстві, тому що з’явилася нова потужна сільськогосподарська техніка та  нові технології, які не потребують застосування ручної праці.

          Але від цього не повинні страждати ваші діти.  Вони не повинні ні в чому уступати своїм  ровесникам та мати добрий старт для дорослого життя. І тоді уродженці села зможуть продовжити добрі традиції своїх відомих  земляків, які прославили рідний край своїми досягненнями та звершеннями.

4. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо реорганізації закладів освіти Кириківської селищної ради  Кириківська селищна рада, відділ освіти, молоді та спорту  Кириківської селищної ради. 

5. Строк, місце, час проведення громадських слухань, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників – громадські слухання  відбудуться у  термін до  12 жовтня 2022 року, дати громадських обговорень будуть повідомлені додатково.

 6. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону  для подання пропозицій (зауважень) –          42830, вул. Широка, 12, смт. Кириківка, Охтирський район, Сумська область, Україна.  

7.  Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає протягом року з дати опублікування повідомлення про його проведення.

8. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення – Кириківська селищна рада, смт. Кириківка, вул. Широка, 12,  e-mail: krs.57@ukr.net, тел. 380955650026.

9.  Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Павлушенко Сергій Петрович – заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

10.Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 5 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Кириківської селищної ради.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в обговоренні питання щодо ліквідації Рябинівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області


ПРОЄКТ РІШЕННЯ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь