З Днем вишиванки!

Дата: 18.05.2023 16:32

Для українців вишиванка – не просто вишукане і красиве вбрання. Це, перш за все, символ, святиня і оберіг нашого коріння, історії, віри. Автентична вишита сорочка таїть у собі сокровенний зміст, упродовж поколінь передає генетичний код нації та історичну пам'ять.

Споконвіків кожен регіон України мав свої унікальні традиції вишивання, в яких закодовано цілий всесвіт. У майстерній техніці вишиванок переплетено не лише червоне і чорне, не лише любов і журба. Завдяки магічним орнаментам наші пращури побудували унікальний світогляд, де майстерно відображені символи краси і святковості, здоров’я і сили, мудрості й багатства, щасливої долі й родинного затишку.

Поруч з іншими українськими символами та атрибутами вишиванка вирізняє нас з-поміж інших народів, є ідентифікатором героїчної української нації. У складні для нашої держави часи вишиванка стала також символом єдності. Вона об’єднує українську націю у боротьбі з ворогом. Вона згуртовує мільйони українців закордоном. Вона консолідує увесь світ.

Сучасна вишиванка – це не просто модний тренд. Це позиція і самовираження. Це душа і скарбниця української нації.