Чим займається Уповноважений Верховної Ради України з прав людини?

Дата: 02.06.2023 09:31

Кожна і кожен має право звертатися щодо захисту своїх прав і свобод до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Уповноважений здійснює свою діяльність за такими напрямками 👇

🔹 особисті права та свободи;

🔹 право людини не бути підданою катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує її гідність, поводженню чи покаранню;

🔹 права дитини;

🔹 права цивільних осіб, які постраждали внаслідок війни РФ проти України;

🔹 громадянські та політичні права;

🔹 права військовослужбовців, поліцейських, пенсіонерів з-поміж осіб, звільнених із військової служби, ветеранів і членів їхніх сімей;

🔹 економічні, соціальні та культурні права.

📍 Подати звернення можна:

▪️ на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

▪️ через скриньку за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ;

▪️ через регіональні громадські приймальні Уповноваженого;

▪️ поштою на адресу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ 01008.

📲 Крім того, з метою здійснення моніторингу, оперативного реагування на порушення прав і свобод людини і громадянина можна зателефонувати на гарячу лінію Уповноваженого ВРУ з прав людини ➡️ 0-800-501-720 та до Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини ➡️ 044-299-74-08.