Про реалізацію алкогольних напоїв

Дата: 28.03.2024 14:30

Для вірного правозастосування та роз’яснення положень зазначеного спільного наказу інформуємо про встановлені наказом такі обмеження щодо продажу алкогольних напоїв у Сумській області:

На територіях можливих або активних бойових дій, для яких дата припинення можливості або завершення бойових дій не визначена

у закладах роздрібної торгівлі та кафетеріях дозволено щоденний продаж слабоалкогольних напоїв, вин та пива з 11:00 до 19:00 години, тоді як інші (міцні) алкогольні напої можуть реалізуватися лише в суботні та недільні дні з 11:00 до 19:00 години; водночас в межах п’ятикілометрової зони від державного кордону України в усі дні, в тому числі суботні та недільні, дозволена реалізація лише слабоалкогольних напоїв, вин та пива з 11:00 до 19:00 години, а продаж інших, в тому числі міцних алкогольних напоїв заборонено.

у закладах ресторанного господарства (крім кафетеріїв) дозволено щоденний продаж усіх алкогольних напоїв з 11:00 до 21:00 години, а в межах п’ятикілометрової зони від державного кордону України дозволено щоденний продаж лише слабоалкогольних напоїв, вин та пива з 11:00 до 19:00 години (продаж інших, в тому числі міцних алкогольних напоїв, заборонено).

На інших територіях (які не належать до територій можливих або активних бойових дій, для яких дата припинення можливості або завершення бойових дій не визначена)

у роздрібній торговельній мережі та в закладах ресторанного господарства (в тому числі кафетеріях) дозволено щоденний продаж усіх алкогольних напоїв з 8:00 до 21:00 години, а в межах п’ятикілометрової зони від державного кордону України дозволено щоденний продаж лише слабоалкогольних напоїв, вин та пива з 11:00 до 19:00 години (продаж інших, в тому числі міцних алкогольних напоїв, заборонено).

Території можливих або активних бойових дій, для яких дата припинення можливості бойових дій або завершення бойових дій не визначена, зазначені у наказі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією». На сьогодні до таких територій включені 17 територіальних громад (далі – ТГ) та 4 села Путивльської громади Сумської області: Дружбівська міська ТГ, Есманьська селищна ТГ, Зноб-Новгородська селищна ТГ, Середино-Будська міська ТГ, Шалигинська селищна ТГ, Шосткинська міська ТГ, Глухівська міська ТГ, Свеська селищна ТГ, Великописарівська селищна ТГ, Охтирська міська ТГ, Білопільська міська ТГ, Краснопільська селищна ТГ, Юнаківська сільська ТГ, Ворожбянська міська ТГ, Хотінська сільська ТГ, Миропільська сільська ТГ, Новослобідська сільська ТГ, села Козаче, Малушине, Мишутине, Сімейкине Путивльської міської ТГ.

Внесення змін до вищезазначеного наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 (стосовно територій Сумської області) може впливати на умови реалізації алкогольних напоїв на відповідних територіях Сумської області.

Терміни «алкогольні напої», «слабоалкогольні напої», «вино», «пиво» в цьому наказі вживаються у значенні, наведеному в законах України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» та «Про виноград та виноградне вино».

Крім цього, спільним наказом заборонена реалізація алкогольних напоїв військовослужбовцям Збройних Сил України та інших військових формувань, а також громадянам із наявними ознаками належності до військових формувань (елементами військової форми одягу, знаками розрізнення), а контроль за його виконанням покладено на Головне управління Національної поліції в Сумській області та військову службу правопорядку.

Також повідомляємо, що розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 25.03.2024 № 128-ОД «Про визнання таким, що втратило чинність, розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації – керівника обласної військової адміністрації від 30.03.2022 № 108-ОД» визнане таким, що втратило чинність, розпорядження від 30.03.2022 № 108-ОД «Про торгівлю алкогольними напоями у Сумській області» (із змінами), яке до видання спільного наказу від 25.03.2024 № 3-ОД/29 унормовувало реалізацію алкогольних напоїв в області.

Спільний наказ Сумської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації та ОТУ «Сіверськ» від 25.03.2024 № 3-ОД/29 «Про торгівлю алкогольними напоями у Сумській області»

Розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 25.03.2024 № 128-ОД «Про визнання таким, що втратило чинність, розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації – керівника обласної військової адміністрації від 30.03.2022 № 108-ОД»